Ojeclub

Ağlamanın Yararları

Ağlamanın Yararları

Ağlamanın yararları. İnsanlar neden ağlar. Ağlayarak rahatlanabilir mi. Ağlamakta zorluk yaşayanlar. Ağlamaktan utanmayın. Ağlamanın sağlığa yararları nelerdir.

Ağlamanın Yararları

Durduk yere, her şeye ağlayan insanları sevmeyiz. Sulu gözlü der aşağılarız belki de zaman zaman. Oysa ağlamanın sağlığa ne kadar yararlı olduğunu bilsek belki bu duruma çok daha farklı bakabilirdik.

Gözyaşı Dışarı, Sağlık İçeri

Ağlamanın yararları saymakla bitmiyor. Gözlerde biriken mikropların dışarı atılması, stresin azaltılması, hormonların düzenlenmesi ilk sayılabilecekler arasında.

Ağlama sırasında vücut biriken tüm stresi atıyor ve endorfin hormonu salgılanmaya başlıyor.

Eğer kolay ağlayamıyor, kızgınlık hissettiğinizde içinize atıyorsanız, vücut stresle doluyor. Vücutta biriken ve boşaltılamayan stres zamanla ölümcül hastalıklara bile neden olabiliyor. Ağlamak aşırı derecede şarj olan bedeni de-şarj etmenin en kolay yolu.

İnsanlar için gülmek ne kadar olağan bir durumsa, ağlamak da o derece normal bir durum. Nerede olursanız olun, gülmekten nasıl çekinmiyorsanız ağlamaktan da çekinmemeli, utanmamalısınız.

Ağlamanın insani bir ihtiyaç olduğunu unutmayın. Öyle ki, Japonlar ağlamanın sağlık üzerindeki etkilerini araştırmış ve insanların ağlayarak rahatlamaları için özel ağlama odaları oluşturmuşlar.

Kendinizi çok bunalmış hissettiğinizde, rahatlamak için duygusal bir film izleyebilir, yalnız başınıza doya doya ağlayarak rahatlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ