Ojeclub

Ağlayan Bebeği Nasıl Susturabiliriz?

Ağlayan bebeği nasıl susturabiliriz? Bebekler neden ağlar? Çok ağlayan bebekleri susturma yöntemleri. Ağlama huyları nasıl düzeltilir? Bebeklerde ağlama.

Ağlayan Bebeği Nasıl Susturabiliriz?

Ağlayan Bebeği Nasıl Susturabiliriz?

Bebekler neden sürekli ağlar?

Bebeğiniz ihtiyaçlarını ağlayarak iletir. Acıktığını, altının ıslandığını vs. size ağlayarak söyler. Zaman içinde bebeğinizin ağlama şeklinden ne istediğini anlayacak duruma gelirsiniz. Bebeğinizle sürekli göz teması içinde olun ve her zaman gülümseyin. Bu onu rahatlatır. Her zaman yumuşak bir sesle konuşun.

Bebeklerin neden ağladıkları ile ilgili birkaç bilgiyi sizlerle paylaşalım;

 Acıktım:

Yeni doğan bebeklerin en sık ağlama nedenleri acıkmış olmalarıdır. Mideleri henüz çok küçük olduğundan çok sık acıkırlar.

 Gazımı Çıkar:

Ağlarken kızarıyor ve sinirli bir şekilde ağlıyorsa gazını çıkarmanız gerekir. Bebeğinizi omzunuza yaslayın ve hafifçe sırtını ovalayın.

 Altımı Değiştir:

Altı ıslandığında çok hassas olan cildi tahriş olur ve rahatsız eder. Altı değiştiğinde keyifle gülümseyecektir.

 Üşümüş ve ya terlemiş olabilir:

Bebekler ısı konusunda da çok hassastır. Eğer üşür ya da çok ısınırsa rahatsız olur ve ağlar. Ortam ısısına dikkat edin. Çok fazla giydirerek bunaltmayın. Kendi giysinizden bir kat fazla giydirmeniz yeterli.

Yoruldum:

Bebekler yorulduklarında uyumak ister. Eğer çok misafir var ve bebek çok hırpalanıyor, öpülüyor, kucaklanıyorsa yorgun hisseder ve ağlamaya başlar. Sessiz bir ortam sağlayın ve uyutun.

Beni sev:

Sıklıkla sizinle temas etmek isteyecektir. Uzun süre yalnız kalamaz. Sizin kalp atışınızı hissetmek ister. Aralıklarla göğsünüze yaslayın ve tatlı bir ses tonuyla onunla konuşun.

Hastayım:

Bebekteki değişiklikler konusunda dikkatli olun. Eğer hastaysa muhtemelen her zamanki ağlamasından daha farklı bir şekilde ağlar. Eğer alışık olmadığınız bir şekilde ve sürekli ağlıyorsa doktorunuzu arayın.

Sesine ihtiyacım var:

Bebekler rahim içindeyken sizin kalp atışınızı sürekli olarak duydukları için, benzer sesler onları rahatlatır. Rahim seslerini taklit eden CD’leri piyasada bulabilirsiniz.

Rahatlamaya ihtiyacım var:

Bebekler dokunuşlardan çok hoşlanır. Bebekler için üretilen masaj yağları ile yapacağınız yumuşak masajlar rahatlamalarına ve uykuya dalmalarına yardımcı olur.

Beni Yıka:

Ciltleri çok hassas olduğundan sık sık yıkanma ihtiyacı duyarlar. Ilık bir suyla yaptıracağınız banyo çok hoşuna gider.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ