Ojeclub

Alerji ve Astım Tedavisinde Doğal Yağların Etkisi

Alerji ve Astım Tedavisinde Doğal Yağların Etkisi

Alerji ve astım tedavisinde doğal yağların etkisi nedir. Hangi yağlar kullanılmalı? Yağlar nasıl uygulanmalı? Nane, lavanta ve okaliptus yağı nasıl kullanılır?

Alerji ve Astım Tedavisinde Kokulu Yağların Yararları

Astım ve alerji hastalarında solunum en büyük  sorundur. Tedavide kullanılan ilaçlar hastaların rahatlamasına yardımcı olur. Bir diğer yöntemde kimyasallara maruz kalmadan doğanın bizlere armağanı olan kokulu yağların kullanımıdır.

Alerji ve Astım Hastalarını Rahatlatan Yağlar

Alerji hastalarını en çok rahatlatan yağlar nane ve okaliptüs yağlarıdır. Sinüs tıkanıklıklarını açarak rahat nefes almalarını sağlar. Nane hava kanallarındaki inflamasyonu yok eder. Okaliptus ise mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Lavanta yağı da diğer bir seçenektir. İltihapları azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Eğer uyku ile ilgili sıkıntı varsa, daha rahat uyuma sağlayarak vücudun dinlenmesine yardımcı olur.

Yağlar Nasıl Kullanılır?

Astım ve alerji rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan yağlar solunum yolu ile alınır. Okaliptus ve nane yağları göğüs boyun ve ayakların altına uygulanır. Özellikle sık öksürük nöbetleri varsa yağların ayakların altına uygulanarak üzerine pamuklu bir çorap giydirilmesi hızlı sonuç verir. Eğer ciltte yağlara karşı herhangi bir reaksiyon varsa sulandırılarak inceltilmesi tavsiye edilir. Ya da uygulamadan önce küçük bir bölgede test edilebilir.

İkinci bir yöntem ise bir buhar makinesi kullanılıyorsa içine bu yağlardan 1-2 damla eklemektir. Okaliptus yaği ıslak bir havluya bir iki damla eklenerek, hastanın alnına koyulabilir.

Verilen öneriler hastaların rahatlaması için tavsiye niteliğindedir. Astım ve alerji hastalarının mutlaka doktor kontrolünde olmaları gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ