Ojeclub

Alkali Diyetin Başlıca 6 Besin Türü

Alkali Diyetin Başlıca 6 Besin Türü

Alkali Diyetin Başlıca 6 Besin Türü, alkali diyet nedir, alkali diyette neler yenir, egzersiz yapmadan zayıflama, alkali diyette nasıl kilo verilir,

Alkali Diyetin Başlıca 6 Besin Türü

Hollywood’un yeni modası alkali diyet ile kilo verirken artrit ve kansere karşı da korunuyorsunuz. Et, buğday, rafine şeker, işlenmiş gıdalar gibi pek çok şey, vücuda zarar veren asitler üretiyor. Alkali diyet vücuttaki asit dengesini düzende tutmayı amaçlıyor.

İlk olarak bilmemiz gereken pH seviyesi 14 olduğunda tamamen alkali, 0 olduğunda ise asidiktir. 7 seviyesi nötrdür. Mide asidi 3.5 civarındadır.

Alkali diyetin vücudun pH seviyesini korumaya yardımcı olduğu iddia ediliyor. Şeker, alkol ve işlenmiş gıdalardan uzak durarak kilo veriyorsunuz. Meyveler, ekmek, yüksek hayvansal proteinler gibi asit üreten yiyeceklerden uzak durarak böbrek taşlarının azaldığı, kemiklerin ve kasların güçlendiği, kalp ve beyin fonksiyonlarının arttığı, sırt ağrıları ve tip 2 diyabete yakalanma oranını azaldığı da iddialar arasında.

Egzersiz

Alkali diyetle kilo vermek isteyenlere müjde! Diyet yapmanıza gerek yok.

Neleri Yiyebiliyoruz

Çoğunlukla bazı meyveler, sebze, soya fasulyesi, fındık, tohumlar, baklagiller tercih edilen gıdalar. Süt, yumurta, et, tahıllar, işlenmiş gıdalar, konserve ve paketlenmiş atıştırmalıklara alkol ve kafeine izin yok. Alkali diyetin başlıca 6 gıda çeşidi;

Alkali-Diyetin-baslica-6-Besin-turu1

Limon

Limon en alkalize gıdadır. Virüslere karşı savaşır, öksürük, soğuk algınlığı, grip ve mide ekşimesi için acil yardım için kullanılır. Karaciğere enerji verir.

Sarımsak

Gerçek bir mucize olan sarımsak, tüm sağlıklı beslenme sistemlerinde en üst sıradadır. Kan basıncını düşürür, karaciğeri temizler, hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Yeşil Sebzeler

Ispanak, pazı, şalgam yeşillikleri alkali diyete uygun yeşil sebzeler. Özellikle ıspanak, K vitamini ve folat içeriği ile sindirime yardımcı vitaminler, mineraller, fitokimyasallar, antioksidanlar ve lif ile doludur.

Kırmızı Biber

Endokrin fonksiyonu için gerekli enzimler içerir. Stres ve hastalıklara neden olan serbest radikallerle mücadele eder. Zengin bir A vitamini kaynağıdır. Antibakteriyel özelliği vardır.

Kök Sebzeler

Özellikle siyah, kırmızı ve beyaz turp, pancar, havuç, şalgam 15-20 dakika buharda pişirilerek yeniyor.

Turpgiller

Brokoli, lahana, karnabahar, Brüksel lahanası ve benzerleri sebzeler de, alkali diyetin başlıca gıdalarındandır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ