Ojeclub

Ayak Tırnaklarındaki Mantarlara Doğal Tedaviler

Ayak Tırnaklarındaki Mantarlara Doğal Tedaviler

Ayak tırnaklarındaki mantarlara doğal tedaviler nelerdir. Tırnak mantarlarını kolayca iyileştiren pratik tarif. Ayak tırnağı bakımı nasıl yapılmalı?

Ayak Tırnaklarındaki Mantarlara Doğal Tedaviler

Havuzlar, duşlar ve soyunma odaları gibi ortak kullanılan nemli alanlar, ayak tırnaklarında mantar enfeksiyonlarının bulaşması için uygun ortamlardır. Diyabet hastaları, bağışıklık sistemi zayıf olanlar ve dolaşım bozuklukları olanlar bu enfeksiyona daha kolay yakalanırlar.

Tırnak enfeksiyonlarını tedavi etmek için ağız yoluyla alınan ilaçlar ciddi mide rahatsızlıklarına neden olabilir. Tırnak mantarlarından kurtulmanın tamamen doğal ve çok kolay uygulanabilen yöntemlerini denemek isteyenler için mükemmel bir tarif verelim.

Ayaklarınızı elma sirkesi eklediğiniz suya batırın. On beş dakika boyunca ayaklarınızı bu suda bekletin. Ardından iyice kurulayın. Tamamen kuruması için saç kurutma makinası kullanabilirsiniz. Ya da iyice kuruduğundan emin olduktan sonra, çay ağacı yağı uygulamasına geçin. Çay ağacı yağı anti-mantar ve antiseptik özelliklere sahiptir. Ayak tırnağınızın üzerine bir miktar çay ağacı yağı sürün. On beş dakika bekletin. Ardından bir diş fırçası ile fırçalayın. Mantar tamamen iyileşene kadar her gün tekrarlayın.

Çay ağacı yağı ayak mantarları tedavisinde oldukça başarılı sonuç verir. Uygulama sırasında çay ağacı yağının içine bir-iki damla lavanta yağı da ekleyebilirsiniz. Lavanta yağı enfeksiyonlara karşı güçlü antibiyotikler içerir. Cildin tahriş olmasını da engeller.

Çay ağacı yağı ve bir-iki damla lavanta yağını, mantar oluşan tırnaklara uygulayıp, gece boyu üzerine pamuklu bir çorap giyerek uyumak tedavi sürecini hızlandırır.

Ayak tırnaklarında oluşan mantarları tedavi etmeye çalışırken probiyotik almak da harika sonuçlar verir. Günlük olarak tüketeceğiniz kefir ile tedavinizi destekleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ