Ojeclub

Baş Ağrılarını Azaltan Öneriler

Baş Ağrılarını Azaltan Öneriler

Baş Ağrılarını Azaltan Öneriler, Baş ağrısı nasıl geçer, migren için doğal tedaviler, migren ağrılarını azaltmak için, baş ağrısına neden olan yiyecekler

Baş Ağrılarını Azaltan Öneriler

Baş ağrıları, özellikle kadınlarda bazen hayatı çekilmez hale getirebiliyor. Başta migren ağrıları olmak üzere, çeşitli nedenlerle başı ağrımayan kadın neredeyse yok gibidir. Günlük hayatın stresi, evin sorumlulukları, ekonomik sıkıntılar ve zaman yetersizliğinden kaynaklanan gerginlikler de baş ağrısının tetikleyicileri arasında.

Baş ağrılarından kurtulmak için alınan ağrı kesici ilaçlar, zamanla vücudumuza ciddi zararlar veriyor. Ancak dayanılmaz olan baş ağrılarından kurtulmak için yine de çok fazla miktarda ilaca başvuruluyor.

İlaç almadan önce, evde kendinizi rahatlatmak için yapabileceğiniz birkaç uygulama var. Ağrılarınızı hafifletmek için denemenizi öneririz.

Fesleğen Yağı

bas-agrilarini-azaltan-oneriler1

Fesleğen, yemeklere kattığı nefis lezzeti ve mükemmel kokusu dışında ağrı kesici olarak da kullanılır. Doğal baş ağrısı tedavisindeki en etkili yağlardan biridir. Kas gevşetici özelliği ile migren ve diğer nedenlerden kaynaklanan baş ağrıları üzerinde, ciddi derecede azaltıcı etkisi vardır. Özellikle, gebelik döneminde olduğu gibi ilaç kullanamayan kişilerde en iyi alternatiflerden biridir.

 Lavanta Yağı

bas-agrilarini-azaltan-oneriler2

Lavanta kokusu, tüm bedeninizi rahatlatarak, gevşemenize yardımcı olur. 2 bardak kaynar suyun içine iki-üç damla lavanta yağı damlatın. Yayılan koku gevşemenizi sağlar ağrılar bir miktar azalır.

Nane Yağı

bas-agrilarini-azaltan-oneriler3

Gerginlikten kaynaklanan baş ağrılarında, nane yağı yatıştırıcı bir çözümdür. Nane kokusu sinüsleri açar, kan dolaşımını düzenler ve vücuda daha fazla oksijen girmesini sağlayarak migren ağrılarını azaltır.

Keten Tohumu

bas-agrilarini-azaltan-oneriler4

Keten tohumu, önemli bir omega-3 kaynağıdır. Omega-3 kan dolaşımını düzenler. Keten tohumu tüketmek baş ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Düzenli tüketildiğinde migren nöbetlerini azaltır.

 Kafa Derisine Masaj Yapmak

bas-agrilarini-azaltan-oneriler5

Kafa derisine yapılan masajlar migren ağrılarını hafifletir. Boyundan başlanarak, kafanın üst tarafına doğru yapılan masajlar, migren hastalarının rahatlamalarını sağlar. Refleksoloji masajının da ağrılar üzerinde olumlu etkisi vardır.

Beslenmenizi Gözden Geçirin

bas-agrilarini-azaltan-oneriler6

Baş ağrılarının sıklığını azaltmak için, beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Bazı gıdaların sık tüketilmesinin baş ağrılarını arttırdığı gözlemlenmiştir. Çikolata, süt, fıstık ezmesi, sosis, kırmızı şarap, fermente ve salamura gıdalar baş ağrılarını tetikler. Ayrıca kafein alımını azaltmak da faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ