Ojeclub

Biraz Hayat, Biraz Kariyerle Mutlu Kadın

Biraz Hayat, Biraz Kariyerle Mutlu Kadın

Biraz Hayat, Biraz Kariyerle Mutlu Kadın, Çalışırken evdeki işleri aksatmamak, çalışan kadınların hayatlarını düzene sokma, hem çalışıp hem ev kadını olmak

Biraz Hayat, Biraz Kariyerle Mutlu Kadın

İş hayatında başarılı bir yer edinmek isteyen kadın için, kişisel yaşamını dengelemek çok zor. Bu yazıda iş ve ev hayatını dengeleyebilmenize yardımcı olacak ipuçları bulacaksınız.

İş hayatında başarı mı, düzenli bir aile mi? Kendinizi bu iki seçenek arasında sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Ancak yapılacak çok fazla bir şey yok. Senede bir kez ailenizle mükemmel bir tatil yapmak istiyorsunuz. Bunun için bol vaktiniz olduğunda paranız, paranız olduğunda ise vaktiniz olmuyor.

biraz-hayat-biraz-kariyerle-mutlu-kadin01

 Hayatınızı Kolaylaştırma Taktikleri

  • Eşinizle akşam yemeğini keyifli geçirin. Sadece ailenizle ilgili konularda konuşun. İşle ilgili sorunlar için başka bir zaman ayırın. Akşam yemekleri ailece güzel vakit geçireceğiniz ve sadece birbirinizle ilgili sohbetler edeceğiniz zaman olsun. Bu sizin özel zamanınız olsun.
  • Eğer işte çok stresli bir gün geçirdiyseniz bunu evde detaya girmeden açıkça söyleyin. Kendinize bir kahve hazırlayın. Kısa bir süre de olsa kafanızı boşaltmaya ihtiyacınız olduğunu belirtin.
  • Günlük bir program oluşturun. Eşle ve çocuklarla çok fazla zaman geçirmektense, kısa zamanları olabildiğince kaliteli ve keyifli geçirin.
  • Ufak tefek ev işlerini akşamdan halledip, hafta sonu için daha fazla zaman kazanın.
  • Yoğun temponuz içinde sağlığınıza zarar verecek şeyler yapmayın. Dondurulmuş, paketlenmiş gıdalara yönelmeyin. Fırsat buldukça pratik bazı yiyecekleri buzluğunuza hazırlayın ve kendi pişirdiklerinizi yemeye özen gösterin. Bedeniniz size her zaman gerekli. Arabanıza daha pratik olduğu için kalitesiz yağ, ucuz ve zararlı yakıt koyuyor musunuz? Bedeninize de bunu yapmayın.
  • Spor salonuna gidecek vakit bulamayabilirsiniz. Bunun yerine ailenizle birlikte hafta sonlarında açık havada yürüyüş yaparak, çocuklarınızla koşturup oynayarak hem forma girip, hem de ailenizle güzel zaman geçirmiş olursunuz.
  • Haftada bir günü ailenizle dışarıda yemek için ayırın. İş ve ev arasında mekik dokumak sizi bunaltır. En azından haftada sadece bir akşam dışarıda yiyerek, hem evde yemek hazırlayıp toplama derdinden kurtulur, hem de birbirinize vakit ayırmış olursunuz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ