Ojeclub

Boşanmadan Sonra Mutlu Bir Hayat

Boşanmadan Sonra Mutlu Bir Hayat

Boşanmadan sonra mutlu bir hayat. Kendinizi mutlu etmek için neler yapabilirsiniz. Boşanmayı en kolay nasıl atlatabilirsiniz. Yalnız yaşamaya alışmak için.

Boşanmadan Sonra

Mutlu Bir Hayat

Sebep her ne olursa olsun, boşanma zor bir süreçtir. Ancak boşanmak artık tek çareyse, boşanmanın ardından yaşamınızı nasıl sürdüreceğinizi düşünmelisiniz.

Boşanma hayatın sonu değil. Hayat devam edecek. Siz de devam eden hayata uyum sağlamak, tek başınıza yola daha mutlu ve huzurlu devam etmenin yollarını öğreneceksiniz.

Boşanmanın ardından her iki tarafında kafasının karışık olması ve karar vermekte zorlanması normaldir. Bu yazıda boşandıktan sonra hayatınızın daha kolay olması için ihtiyacınız olan ipuçlarını bulacaksınız.

Yeniden Başlamak

İlişkiniz yürümedi. Oysa böyle başlamamıştınız evliliğe. Ama yapacak bir şey yok. Bitti.

Şu andan itibaren yeni bir hayat sizi bekliyor. Sakın kendinize acımaya başlamayın. Gereksiz yere zaman kaybeder ve üzülürsünüz.

Yeni Hayatınız İçin Program Yapın

Hayatınız değişti. Yapmak istedikleriniz neler?

Kendinize hedefler belirleyin. Kendiniz ve çocuğunuz için nasıl bir hayat istiyorsunuz. Nerede yaşayacaksınız. Yeni hayatınızın nasıl olmasını istiyorsunuz. Kararlarınızı belirleyin. Bir ajanda edinin. Yapmayı hayal ettiğiniz şeyleri yazın. İsteklerinizin hepsini yapamasanız bile, bir gün gerçekleştirmek üzere hedefleriniz olsun. Amaçlarınızın olması size güç verecek.

Dikkatli Olun

Kadınlar için boşanmış olmak zor bir durumdur. Özellikle de siz bu duruma alışıncaya kadar etrafınızda sizden faydalanmak isteyenler olacak. Hatta en yakın dostunuz olduğunu düşündüğünüz erkekler bile bir anlık bocalamanızdan faydalanmak isteyecekler. Ya da en yakın kız arkadaşınız kocasını kıskanacak ve sizinle artık görüşmek istemeyecek. Maalesef bunlara hazırlıklı olmak zorundasınız.

Tadını Çıkarın

Her gün evi temizlemek ve akşama yemek yapmak için telaşlandığınız günler geride kaldı. Şimdi canınız ne istiyorsa onu yapın. Size hesap soracak kimse yok. Bir süre kendinizi şımartın. Uzun zamandır ihmal ettiğiniz şeyleri yapın. Dostlarınızla eğlenin. Kendinize bakın. Kuaföre ya da bir güzellik salonuna gidin. Yeni hayatınıza kendinizi hazırlayın.

Kalabalıklara Katılın

Yalnız kalıp geçmişi düşünmeye kalkmayın. Fırsat buldukça çıkın ve kalabalıklara karışın. Çalışıyorsanız iş çıkışı arkadaşlarınızla buluşun. Çalışmıyorsanız kurslara başlayın. Yardım derneklerinde gönüllü olun. Hem oyalanacak, aklınızı dağıtacak bir şeyler yapmış hem de eğlenmiş olursunuz.

Stresten Kaçın

Sizi geren, sıkıntıya sokan her şeyden uzak durun. Duygusal filmler yerine komedi filmleri izleyin. Romantik şarkıları değil neşeli şarkıları dinleyin. Sizi neşelendiren birlikte güldüğünüz arkadaşlarınızla birlikte daha fazla zaman geçirin. Sürekli dert anlatan ve olumsuz düşünen arkadaşlarınızdan bir süre uzak durun.

Vaz Geçmeyin

Yapmanız gereken tek şeyin artık mutlu bir hayat yaşamak olduğunu unutmayın. Bütün seçimleri kendiniz yapacaksınız. Kimseyi mutlu etmek zorunda değilsiniz. Düşünmeniz gereken sadece varsa çocuğunuz ve sizsiniz. Kendinizi mutlu eden şeylere odaklanın. Gerginliklerden uzak durun. Sevdiğiniz filmleri müzikleri seçin. Keyifli zamanlar geçirin. Canınız ne istiyorsa onu yapın. Kendinize güzel sofralar hazırlayın. Sadece size özel menülerden oluşan yemek keyifleri yapın. Uzanın dinlenin. Ne zaman uyumak istiyorsanız o zaman uyuyun. Ne zaman uyanmak istiyorsanız o zaman uyanın. Kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.

Keyfini çıkarın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ