Ojeclub

Bulaşık Makinasından Kötü Kokular Geliyorsa

Bulaşık Makinasından Kötü Kokular Geliyorsa

Zaman zaman bulaşık makinemizin kapağını açtığınızda nefesinizi kesecek kadar kötü kokular geldiğini fark ederiz. Nedir bu kokunun sebebi?

Bulaşık makinelerinde zaman içinde kötü kokuların oluşmasının ilk sebebi içinde bekletilen kirli bulaşıkların kokularının ağırlaşmasıdır. Önlemek için bulaşıkları makinaya atmadan önce musluğun altına tutmak, üstlerindeki yemek artıklarından, katı maddelerden temizlemektir.

Ağır kokulu bulaşıkları makinede bekletmemek gerekir. Örneğin akşam yenen balık tabakları, sabah makineyi açtığınızda bütün mutfağa yayılır ve gerçekten hiç hoş bir şey değildir.

Kötü kokan bulaşıklar makineye atıldığında içine bir miktar sirke eklerseniz, hem bulaşıklardan, hem de makinadan kokuların temizlendiğini göreceksiniz. Yanı sıra da bulaşıklarınız pırıl pırıl parlayacak.

Piyasada pek çok markanın temizleyicilerini de bulmak mümkün. Bunları düzenli bir şekilde kullanırsanız hem makinanız daha temiz olacak, hem de ömrü uzayacaktır. Makinenin dibindeki filtreleri de düzenli olarak çıkarıp temizlerseniz koku sorununu yaşamazsınız.

Eğer kimyasal kullanmak istemiyorsanız, makinenizi çalıştırmadan önce, kaşıklık bölümüne yarım limon koyarak, hem temizlenmesine yardımcı olur, hem de bulaşıklarınızın mis gibi limon kokmasını sağlamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ