Ojeclub

Buzdolabındaki kötü kokular

Nasıl başa çıkılır diye düşünüyorsanız, çok pratik bir yolu var. Buzdolabındaki kötü kokular ile sadece kahve kullanarak vedalaşabilirsiniz.

Buzdolabındaki kötü kokular

Buzdolabındaki kötü kokular

Buzdolabı, içerisinde her zaman gıda maddeleri barındırdığı için, ev içerisindeki eşyalar arasında  kötü koku oluşumuna en müsait olanlardan biridir. Buzdolabı içerisinde uzun süre kalmış meyve, sebze, tencere içinde bir yemek, et, hatta ambalajlı ürünler bile kötü kokuya neden olabilir. Ayrıca buzdolabı içerisindeki hava dolaşımını engelleyecek şekilde yerleşim yapmak da kötü koku oluşmasına neden olabilir. Gereğinden fazla veya gereğinden az soğutulan ürünler, yemekler, gıda maddeleri de kötü kokuya neden olur.

Özellikle genç bayanların çözümü için arayış içerisinde olduğu buzdolabındaki kötü kokular sorununa neden olacak şeyler, zamanla ev hanımları tarafından tecrübe edilir ve giderek azaltılır, hatta önlenir.

Ancak yinede aldığınız tüm önlemlere rağmen buzdolabındaki kötü kokulara engel olamıyorsanız. Veya herhangi bir sebepten ötürü dolabın içerisine sinmiş bir koku varsa, sizlere bu koku ile başa çıkmanın çok pratik bir yolunu tarif edeceğiz.

Buzdolabındaki kötü kokuyu gidermenin pratik yolu

çözülemeyen her sorun büyük bir dert olarak görünür. dert ettiğiniz bu büyük sorunu çözmenin en pratik yolu ise kahvedir. Evet yanlış duymadınız sadece kahve.

Buzdolabındaki kötü kokuları ortadan kaldırmak için, buzdolabının bir köşesine minik bir kase içinde kahve koyun ve ağzını açık bırakın. Çekilmiş kahve, kokuyu gidermek için yeterli olur ama eğer temin edebilirseniz kahve çekirdeği kullanmak daha etkilidir. Çok kısa sürede dolap içerisindeki kötü kokunun giderek azaldığını ve zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Eğer kötü kokular kalıcı şekilde devam ediyor veya tekrarlıyorsa;

Dolap içerisine koyduğunuz kahveyi iki ayda bir yenileyin. Orta ayarlı bir buzdolabında, kahve kokusunu iki aya kadar saklayabilir. Ancak ambalajlı ürünlerdeki katkı maddeleri kullanma tarihlerini etkilediği gibi, kokularını da etkileyebilir. Bu yüzden eğer kahvenin kokusunu yitirmeye başladığını fark ederseniz, buzdolabına koyduğunuz kahveyi iki ay beklemeden, kokusunu yitirmeye başladığını anladığınız zaman da değiştirebilirsiniz.

Sadece kahve kullanarak, ev hanımları için büyük bir dert olan buzdolabındaki kötü kokular ile vedalaşın. uygulama hakkında sorularınızı veya kendi kullandığınız farklı yöntemleri yorum kısmında paylaşarak diğer Ojeclub okuyucuları ile paylaşabilirsiniz. Mis gibi kokan buzdolabı ve mutfaklarınız olması dileklerimizle.17

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ