Ojeclub

Çillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Çillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Çillerin oluşmasına sebep olan en önemli faktörler, güneş ve hormonal dengesizliklerdir. Çiller vücudun her yerinde çıkabilir. Güneşe duyarlı tenlerde, güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde ortaya çıkar.

Eğer çillerinizden hoşlanmıyor ve kurtulmak istiyorsanız, size önereceğimiz tedavi yöntemlerini evinizde uygulayabilirsiniz.

Çillerden Kurtulmak İçin Uygulayabileceğiniz Doğal Yöntemler

Limon Suyu

cillerden-kurtulmanin-dogal-yollari-limon

Limon suyu, çillerin yanı sıra, kahverengi lekeleri hafifletmek ve zamanla tamamen ortadan kaldırmak için de uygulanabilir. Limon etkili ve doğal bir ağartıcıdır.

Bir limonu sıkın. Çillerinizin üzerine sürün. 10-15 dakika bekletin. Sonra ılık suyla yıkayın. Düzenli olarak her gün bu işlemi tekrarlarsanız, çillerinizin ve koyu lekelerin zamanla azalarak, tamamen ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Ekşi Krema

cillerden-kurtulmanin-dogal-yollari-krema

Ekşi krema çilleri yok eden laktik asit içerir. Çillenmiş bölgelerinize kremayı doğrudan sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Sonra yıkayın. Ekşi kremanın içindeki laktik asit, cildinizin üst tabakasını soyarak, kuruluk ve tahrişe neden olmadan çilleri ortadan kaldırır. Çiller ortadan tamamen kaybolana kadar her gün tekrarlamanız gerekir.

Diğer bir seçenek olarak, yüzünüzü her gün ekşi süt ile yıkayabilir veya ekşi yoğurt kullanabilirsiniz.

Bal

cillerden-kurtulmanin-dogal-yollari-bal

Ilık suda bir tatlı kaşığı balı eritin ve çilli bölgelere sürün. 10-15 dakika bekletip yıkayın. Ya da yoğurt ve balı karıştırıp, maske şeklinde uygulayıp 30 dakika bekletin.

Meyve Peelingleri ve Maskeleri

cillerden-kurtulmanin-dogal-yollari-meyva

  • 2 adet çilek, küçük birer parça papaya, salatalık ve ananası ezerek püre haline getirin. Çilli bölgelere uygulayıp 10-15 dakika bekletin. Bu maske cildinize sakız gibi yapışır. Cilt yüzeyini nazikçe soyarak, tahriş etmeden lekeleri ortadan kaldırır.
  • Çilek ve kiviyi karıştırarak sürün. Kuruyana kadar bekleyin. Cildi soymaya yarayan bu doğal maskeyi soyarak da çıkarabilirsiniz.
  • Papaya da çilleri yok eden bir enzim içerir. Aynı zamanda cildinizi sağlıklı ve yumuşacık yapar.

Çiller, iklim değişiklikleriyle birlikte yeniden ortaya çıkabilir. Yukarıdaki tavsiyelerden size uygun olanı, çillenme başladığı anda tekrarlarsanız çok kısa sürede sonuç alırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ