Ojeclub

CİLT DOSTU 4 GIDA

Cilt dostu 4 gıda. Gençleştiren gıdalar. Cilde faydalı gıdalar. Genç görünmek için beslenme. Beslenmenin cilde yararları. Sıkılaştıran yiyecekler.

CİLT DOSTU 4 GIDA

GENÇLEŞTİREN GIDALAR

Cildimiz, beslenme alışkanlıklarımızın aynasıdır. Cilde dışarıdan yapılan bakımlardan daha fazla, içeriden, beslenme yoluyla bakım çok daha etkilidir. Gıdalar cildimizi içeriden besleyerek, doğal kolojen üretimini arttırır, esnek ve kırışıksız bir cilt oluşumunu sağlar.

Olduğundan daha genç görünen kişilerin en önemli sırrı, sağlıklı beslenmeleridir. Genç görünümlü cildi destekleyen gıdalar nelerdir.

Cilt Dostu 4 Gıda

1- Havuç:

Havuç, cilt kanserine karşı bilinen en iyi besindir. İçerdiği anti-oksidan grubu, mükemmel bir b-karotendir. UV ışınlarına karşı koruyucu bir kalkan oluşturur. Güneşe maruz kalmadan iki hafta önce, günde 4 adet havuç tüketmenizi öneririz. (300 mg B-karoten) Cildin yansıtma kapasitesi artar, güneş koruyucu ile birlikte, cildiniz güneşin tüm zararlarına karşı korunur.

2- Balık:

Balık, iltihap gidericidir ve cilt için çok değerli bileşenler içerir. Deride, kolojen içeren ağları korur. Omega 3 inflamasyonu azaltır. Böylece sivilce oluşumunu engeller. Sedef gibi deri hastalıklarında, Omega 3 yağ asitlerinin etkinliği kanıtlanmıştır. Somon, uskumru, sardalye ve ton balığı gibi yağlı balıklar, mükemmel Omega 3 kaynaklarıdır. Haftada 3 kez tüketilmesi gerekir.

3- Narenciye:

C vitamini, portakal, limon, ıhlamur, greyfurt, mandalina gibi narenciyeler, cilt sağlığı için önemli besinlerdir. C vitamini, cildin elastikiyetini arttırır, sarkmaları engeller. Özellikle kabuklarında bulunan anti-oksidanlar cilt kanserine karşı koruyucudur.

4- Soya:

Soyanın cildi genç tutmak gibi, harika bir etkisi vardır. İçeriğindeki fitoöstrojenler yaşlanma süreciyle ilişkili, kuru cilt ve kırışıklıkların oluşmasının gecikmesine yardımcı olan hormondur. Cildin hücre artışını sağlayan E vitaminini de bol miktarda içerir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ