Ojeclub

Çocuk Sağlığı İçin 8 Pratik Çözüm

Çocuk Sağlığı İçin 8 Pratik Çözüm

Çocuk sağlığı için 8 pratik çözüm. Çocuk gelişiminde yaşanan hafif hastalıklar ve hafif ev kazaları için uygulanabilecek 8 kolay yöntem.

Çocuk Sağlığı İçin 8 Pratik Çözüm

Çocuklarda ağrılar, burun tıkanıklığı, böcek ısırıkları gibi pek çok sorunla karşılaştığınızda, uygulayabileceğiniz basit ve doğal çarelerle, çocuklarınızı çabucak iyileştirebilirsiniz.

Çocukların önemli rahatsızlıklarında mutlaka doktora götürmelisiniz. Ancak basit ev kazaları veya hafif ağrılı durumlarda uygulayabileceğiniz birkaç doğal tedaviyi sizlerle paylaşalım.

1- Boğaz Ağrıları

Bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı balı karıştırarak çocuğunuza verin. Boğaz ağrılarını ve öksürüğü azaltmaya yardımcı olur. 1 yaşından küçük çocuklara verilmez.

Çocuk Sağlığı İçin Pratik Çözümler

2- Böcek Isırıkları

Karbonat ile sodayı karıştırarak bir macun haline getirin. Böcek ısırıklarının üzerine sürün. Kuruyana kadar bekletin. Kaşıntıları ve şişlikleri azaltır.

3- Burun Tıkanıklığı

Çocuklarda burun tıkanıklığı, burun tüyleri oluşumunu tamamlayana kadar sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bir fincan ılık su içine tuz ekleyip karıştırın. Çocuğun burnuna damlatın. Tıkalı burnun açılmasına yardımcı olur.

4- Bağırsakları Rahatlatmak

Papatya çayını anne sütü ile karıştırarak, bebeklerin gaz ağrılarını azaltabilirsiniz.

Çocuk Sağlığı İçin Pratik Çözümler

5- Yolculuk Bulantıları

Çocuklarda araba tutması denilen mide bulantılarını önlemek için, kaynar suya küçük bir parça zencefil atın. 4-5 dakika demleyin. Ilık hale gelince bir kaşık bal ekleyerek arabaya binmeden hemen önce içirin. Çocuğun midesi rahatlar ve keyifli bir yolculuk yapabilir.

6- Diz, Dirsek ve Boyun Ağrıları

Çocukların dirsek, diz ve boyun ağrıları için, bir çorabın içine pişmemiş pirinç doldurun. Birkaç saniye mikrodalgada ısıtın. Ilık bir hale geldiğinde çocuğun ağrıyan yerine koyun. Ağrısının azalmasına yardımcı olur.

7- Baş Ağrıları

Çocuğunuzun başı ağrıdığında, buzla dolu bir poşeti havluya sararak çocuğunuzun başına koyun. Kısa bir süre tutun. Gerekirse birkaç kez tekrarlayın. Buzu asla havluya sarmadan direkt olarak çocuğunuzun tenine dokundurmayın.

8- Şişlikleri Durdurmak

Çocuklar küçük ev kazalarını sık yaparlar. Bu durumlarda şişmeleri önlemek için, buzdolabından çıkaracağınız soğuk salatalığı şişmek üzere olan bölgeye koyun. Salatalık ısındıkça yenisiyle değiştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ