Ojeclub

Dikkat! Çok Tehlikeli 6 Güzellik İşlemi

Dikkat Çok Tehlikeli 6 Güzellik İşlemi. Solaryum zararlı mı? Brezilya fönü yaptırmak doğru mu? Korse takmak zararlı mı? Manikür yaptırırken dikkat edilecekler.

Dikkat! Çok Tehlikeli 6 Güzellik İşlemi

Dikkat! Çok Tehlikeli 6 Güzellik İşlemi

Güzelleşmek uğruna yapılan işlemler ne kadar güvenli? Sadece güzel görünmek için yaptığımız bazı işlemlerin kalıcı zararları var. Burada birkaçını bulacağınız güzellik uygulamasını asla yapmayın.

Brezilya Fönü

dikkat-cok-tehlikeli-6-guzellik-islemi1

Eğer saçlarınız kıvırcık ise ve şekil vermekte zorlanıyorsanız, uzun süre kalıcı bir fön ilk bakışta cazip gelebilir. Ancak Brezilya fönü için kullanılan kimyasallar cilt tahrişine, yanıklara hatta nefes darlığına neden olabiliyor. Belli bir süre geçtikten sonra da kurumuş ve bir daha asla eski canlılığına kavuşamayacak saçlarla baş başa kalmanız da cabası.

Ucuz Manikür

dikkat-cok-tehlikeli-6-guzellik-islemi2

Manikür için sadece hijyeninden emin olduğunuz salonları tercih edin. Ya da kendi malzemelerinizi yanınızda götürün. Aksi takdirde, mantar enfeksiyonları, bakteriyel enfeksiyonlar ve hatta kalıcı şekil bozukluklarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Solaryum

dikkat-cok-tehlikeli-6-guzellik-islemi3

Aslında herkes solaryumun erken yaşlanmaya neden olduğunu biliyor. Ama solaryumlar hala tıka basa dolu. Solaryuma giden kadınların kansere yakalanma olasılığının gitmeyenlerden % 55 daha fazla olduğunu biliyor musunuz? Bir ton daha koyu görünme arzusu için bu riski almaya değer mi?

Makyaj Malzemeleri

dikkat-cok-tehlikeli-6-guzellik-islemi4

Makyaj malzemelerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak, mağazalardaki ürünleri denemek diğer insanların taşıdıkları çok tehlikeli olabilecek virüslerin size de bulaşmasına neden olur. Makyaj malzemelerinizi sadece kendiniz kullanın. Denemek zorunda olduğunuz ürünleri asla ağzınıza yaklaştırmayın.

İnce Bel

dikkat-cok-tehlikeli-6-guzellik-islemi5

Eğer ince bir beliniz olmasını istiyorsanız spor ya da diyet yapın. Sadece güzel görünmek için takılan korseler iskelet sisteminize zarar verir ve nefes almanız zorlaşır. Cildin nefes almasını da engellediklerinden başta mantar olmak üzere pek çok enfeksiyonla da karşılaşabilirsiniz.

Ölü Deriler

Ölü derileri temizlerken aşırıya kaçmayın. Cilt üzerinde biriken ölü derilerin peeling, kese ve fırçalama gibi yöntemlerle zaman zaman temizlenmesi aslında çok gerekli ve doğru bir işlemdir. Ancak kesinlikle abartılmamalı. Aksi takdirde cildiniz hasar görür ve kılcal damarların oluşmasına neden olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ