Ojeclub

Diş çıkaran bebeğin acısını dindirmenin en doğal yolları

Diş çıkaran bebeğin acısını dindirmenin en doğal yolları nelerdir? Bebeklerde diş acıları nasıl geçirilir? Diş çıkarma dönemi. Bebeklerde diş sorunları.

Diş çıkaran bebeğin acısını dindirmenin en doğal yolları

Diş çıkaran bebeğin acısını dindirmenin en doğal yolları

Bebekler ilk dişlerini genellikle 5 ya da 6 aylıkken çıkarır. Bazı bebeklerde diş çıkarma süreci çok rahat geçerken, bazılarında bu süreç oldukça sıkıntılı olabilir. Diş çıkarmak bebeğiniz için rahatsız edici oluyorsa, ona yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç doğal yöntem vardır.

Kehribar kolye

Bebeğinizin boynuna küçük bir kehribar takın. Tenine temas eden kehribar nazikçe ısıtarak, yaralarının iyileşmesine, ağrılarının azalmasına, iltihaplanmanın giderilmesine yardımcı olur. Takacağınız kolyenin esnek bir ipte olmasına özen gösterin. Boynuna dolayabileceği yada tahriş yaratabilecek keskin, sert malzemelerden olmamalı.

Vanilya

Küçük bir miktar sulandırılmış vanilyayı diş etleri üzerine sürerek rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Diş Oyuncakları

Doğal kauçuktan yapılmış diş kaşıma oyuncakları oyalanmasına yardımcı olur. Ayrıca oyuncağı buzdolabında bekletip soğutarak, diş etleri üzerinde anestezi etkisi yaparak, ağrıların geçmesini sağlar.

Basınç

Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra, bebeğinizin diş etleri üzerine hafif basınç uygulayarak rahatlatabilirsiniz.

Emzirin

Emzirme ve cilt teması, bebekler üzerinde ağrı kesici etki yapar. Bebekler içgüdüsel olarak, emme sırasında ağrıları unuturlar.

Cilt Tahrişi

Diş çıkarmadan kaynaklanan, aşırı tükürük salgısı (salya) bebeğin çenesinin etrafında tahriş oluşturarak, kızarmalara ve acımaya sebep olur. Bunu önlemek için bebeğin ağız çevresine zeytinyağı sürün.

“Oje Club”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ