Ojeclub

Kil maskesi ile cilt temizleme

Kil maskesi ile cilt temizleme

Kil maskesi ile cilt temizleme

Hepimiz, kadın olsun, erkek olsun, temiz, sağlıklı ve pırıl pırıl bir cilde sahip olmak isteriz. Cildimizin güzelliği hem kendimize olan güvenimizi arttırır, hem de etrafımızdaki insanlar tarafından beğenilmemizi sağlar.

Özellikle ergenlik dönemindeki sivilceler pek çok genci yıllarca süren depresyonların içine sokarken, arzu ettiğimiz cilt sağlığına aslında binlerce yıldır kullanılan ve çok ucuz bir malzeme olan “kil” ile kavuşabiliriz.

Kil maskesi doğada bilinen en iyi temizleyici ve cilt tonu dengeleyicidir. Ayrıca her cilt tipinin rahatlıkla uygulayabilmesi mümkündür.

Günlük hayatın stresi, çevre kirliliği, makyaj kalıntıları, uyku düzensizlikleri cildimiz üzerinde gerçekten ciddi aşınmalara sebep olur. İlk yapmamız gereken cildimizi temiz tutmak. Günlük cilt temizliğimizi ihmal etmememiz çok önemli. Ayrıca düzenli olarak yapılan haftalık ve aylık temizlikler de cildimizin uzun yıllar sağlıklı ve pürüzsüz olmasına destek olur.

Kil Maskesi Nedir?

Kil maskesi kadınların en çok tercih ettikleri maskeler arasında ilk sıradadır. Doğanın bu mucizesi içeriğindeki alüminyum silika ile oluşmuş bir tortudur. Granitin çok yavaş şekilde aşınmasıyla oluşur. Farklı miktarlarda kalsiyum, demir oksit, tuz oligo elementleri ile ciltteki kiri en alt tabakalardan dahi söküp çıkarır. İhtiyaca göre farklı maddeler eklenerek de kullanılır. Her cilt tipini besler, sıkılaştırır, toksinlerin atılmasını sağlar, derinlemesine temizler. Tüm bu faydalarının yanı sıra çok ucuz ve hazırlanması ve uygulanması da çok kolaydır.

Doğru Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

1 tatlı kaşığı kil,

4 adet asripin (iyice ezilip toz haline getirilmiş),

1 tatlı kaşığı limon suyu karıştırılarak cilde sürülür. 20 dakika kadar (ciltte kuruyup, gerilme ve çatlama hissi oluşana kadar) bekletilir.

Bu maske haftada bir kez uygulandığında cilt kirlerden tamamen arınır ve sivilce oluşmaz. Ölü hücreler tamamen atılır, sağlıklı deri ışıldar. Cildiniz kuru ise karışıma bir miktar zeytinyağı eklemeniz doğru olur.

Kil maskesi antiiltihabik ve analjezik reaksiyonların da tamamen ortadan kalkmasını sağlar. Böylece özellikle ergenlik sivilcesi olanların bu mucize maskeyi kullanmayı ihmal etmemesi gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ