Ojeclub

Doğum çantanız eksiksiz olsun

Doğum çantanız eksiksiz olsun. Doğuma giderken yanınızda bulunması gerekenler. Doğum çantası hazırlama. İlk kez anne olacaklar için doğum çantası tavsiyeleri.

Doğum çantanız eksiksiz olsun

Doğum çantanız eksiksiz olsun

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

Hamileliğin son dönemlerine yaklaştıkça, anne adaylarının doğum çantasında eksik bir şey olacağı konusundaki endişeleri artar. Gereksiz yere çok fazla eşya tıkıştırmak gerçekten ihtiyacınız olan eşyaları unutmanıza neden olabilir. Bu konuda ihtiyaçlarınızı belirleyip, telaş etmeden programlı hareket etmelisiniz. Özellikle ilk kez anne olacaklara yanlarına almaları zorunlu eşyalar hakkında yardımcı olmak istedik.

Kendi ihtiyaçlarınız için ayrı, bebeğin ihtiyaçları için ayrı birer çanta hazırlamanızı öneririz. Böylece hem ihtiyacınız olan eşyaya daha hızlı ulaşır, hem de siz yataktayken kişisel eşyalarınızın karıştırılmasına engel olmuş olursunuz.

Doğumdan sonra emzireceğinizi düşünerek, önden rahat açabileceğiniz birkaç adet pijama. Üzerinize (mevsime göre) bir sabahlık. Bolca iç çamaşırı, diş fırçası, diş macunu. Terlik, çorap, havlu, peçete, kağıt havlu, ıslak mendil, tarak, sabun, deodorant (alkolsüz), birkaç paket ped, 2-3 adet emzirme sütyeni, meme uçlarınızı temizlemek için mendil ve kirli torbası mutlaka almanız, asla unutmamanız gereken eşyalar.

Video kamera, fotoğraf makinesi, not alabileceğiniz bir defter, piyasada pek çok çeşidi bulunan bebek günlükleri ise tercihinize göre almanız gereken ikincil eşyalardır. İlerleyen yıllarda bunların en güzel anılarınıza şahitlik edecek eşyalar olduğunu da hatırlatalım.

Eğer kokoş bir anne adayı iseniz birkaç makyaj malzemesi ve küçük bir ayna almalısınız. Hastaneden çıkarken giyeceğiniz giysiyi de rahatlığına özen göstererek sizi rahatsız etmeyecek tarzda seçmelisiniz.

Bebeğiniz için ise daha fazla eşyaya ihtiyacınız olacak. Sizin için hazırladığımız listeye uyarsanız hastanede sıkıntı yaşamazsınız.

1 paket en küçük boyda bebek bezi, Bebekler için özel olan, alerji yapmayıp, hassas tenlerine uygun üretilen ıslak mendil, 3’er adet başlık, zıbın, tulum, pijama, çorap, eldiven, patik, doğum yaptığınız tarihe uygun yelek ya da hırka. 2 Adet battaniye, birkaç tane minik havlu, bebeğe özel kirli torbası yanınızda bulunması şart olan malzemeler.

Doğumunuzu yapacağınız hastane ile daha önceden iletişim kurarak, hastanenin isteyeceği ekstra bir şey olup olmadığı konusunda fikir sahibi olmanız da, doğum sırasında panik yapmamanıza ve sakin bir şekilde doğuma gitmenize destek olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Burcu dedi ki:

    Hep aklım çantada kalıyordu, acaba bir eksik var mı diye. Bu bilgiler faydalı oldu teşekkürler.

BİR YORUM YAZ