Ojeclub

EN HIZLI SAÇ UZATAN FORMÜLLER

EN HIZLI SAÇ UZATAN FORMÜLLER

Saçlarınızı kestirdiniz ama sonra çok mu pişman oldunuz? Ya da saçlarım bir türlü uzamıyor diyenlerden misiniz?

Amerikan Dermatoloji akademisine göre; saçlar ortalama ayda yarım santim uzar. Piyasada saçları çabuk uzattığı iddiasında olan pek çok ürün mevcut. Ancak çok fazla işe yaradıklarını söylemek çok da mümkün görünmüyor.

Evinizde bulunan malzemelerle, çok daha ucuza (hatta bedava) saçlarınızı süper bir hızla uzatmak için bazı tavsiyelerimiz var.

Yöntem 1 :

Nemli saçınıza zeytinyağı ile masaj yapın. Etkisini arttırmak için plastik bir bone ya da streç kullanın. En az bir saat bekletin.

Yöntem 2 :

Blendırın içine bir adet soğanı atın. Macun haline getirin. Suyunu süzün. İki yumurta ekleyin iyice karıştırıp saçınıza uygulayın. Haftada bir kez uygulayın. Saçınızın uzamasının yanı sıra yeni saçların çıkmasını da sağlar.

Yöntem 3 :

E vitamini kapsülünü patlatarak saç diplerine uygulayın. Bu işlemi akşam saat 10 civarında yapın. Saçınızı yıkamadan yatın. Uçlarını düzenli olarak kestirin. Tüm gücünü uçlarındaki hasarları onarmaya çalışan saç uzayamaz.

Yöntem 4 :

Her gün en az 3-4 dakika masaj yapın. Saçın uzaması için bundan daha kolay ve işe yarayan formül yok.

Yöntem 5 :

Taze meyve ve sebze gibi vitamin açısından sağlıklı gıdalar tüketin. Günlük vitamin takviyesi alın. En az 7 saat uyuyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ