Ojeclub

Erkekler Neden Aldatır

Erkekler Neden Aldatır

Erkekler neden aldatır? İhanetin nedenleri nedir? Aldatan erkek ne düşünür?  İhanet erkek için zorunluluk mu? Para kazanan erkeğin metresi mi olmalı?

Erkekler Neden Aldatır

Evliliklerin bitme nedeni çoğunlukla erkeklerin ihanetidir. Birçok evlilik bu sebeple dağılıyor ya da çekilmez hale geliyor. Erkekler sadece evliyken değil, flört dönemlerinde de partnerlerini aldatabiliyor.

Peki, erkekler neden aldatıyorlar?

Hayır Diyemiyorlar

Erkek, kendisiyle ilgilenen çekici kadınlara hayır diyemiyor. Zaten kendine olan güveni az olan erkek, egosunu arttırmak için, cazibeli kadınların taleplerini reddedemiyor.

Çevre Etkisi

Erkekler iş yerlerinde uzun zaman geçiriyorlar. İş arkadaşlarının çapkınlık hikayelerini dinleyen erkek merak duygusu ya da onlardan eksik kalmama duygusu ile ihanet ediyor.

Cinsel Geçmiş

Eğer evlilik öncesinde çok fazla cinsel deneyim yaşamamışsa, başka insanlarla ilişkiye girmenin nasıl bir duygu olduğunu merak ederek aldatıyor.

Statü Sembolü

Erkekler eşinin dışında bir metrese sahip olmayı bir statü sembolü olarak görüyor. Yıllar içinde ekonomik olarak biraz güçlenen erkek ikinci bir kadınla sürekli bir ilişki yaşamayı sosyal statü atlamak olarak görüyor.

Güç Kanıtı

Erkekler, birden fazla kadınla birlikte olarak, erkeklik güçlerini kanıtladıklarını düşünüyorlar.

Aşk

Zaman içinde yıpranan evliliklerde, evdeki sorunlardan bunalan erkek, dışarıda kendisini önemli hissettiren kadına aşık olabiliyor. Evde sürekli işe yaramaz olduğunu düşünen mutsuz erkek, dışarıda kendisini değerli hissettiren kadınla gerçek bir aşk ilişkisi yaşayabiliyor.

Cinsel Fanteziler

Erkekler, eşlerini genellikle çocuklarının annesi, ailenin önemli bir parçası olan kutsal bir varlık yerine koyabiliyor. Bu nedenle cinsel fantezilerini eşiyle paylaşamıyor. Fantezileri dışarıdaki yabancı kadınlarla yaşamak çok daha rahat gelebiliyor.

İntikam

Evde eşiyle tartışan, herhangi bir nedenle kızan erkek, eşiyle konuşmak sorunlarını halletmek yerine ihanet ederek intikam almayı tercih ediyor.

İlişkiyi Bitirmek

Evliliği bitirmek isteyen erkek, bu sorununu konuşarak halledemiyor. Eşine açıklamak, evliliği sürdürmek istemediğini söylemek erkeklere çok zor geliyor. Bu sebeple evden uzaklaşıp, dışarıda kendine yeni, yaşamak istediği gibi bir düzen kurarak mutlu olacağı ikinci bir ev edinmeyi tercih ediyor.

Heyecan

Sadece gizli bir şeyler yaşamanın heyecanını arayarak da ihanet edebiliyorlar. Erkekler için bu durum spor salonuna gidip spor yapmak kadar doğal olabiliyor.

Alkol ya da Uyuşturucu Etkisi

Tek gecelik ihanetlerin büyük çoğunluğu alkol ya da uyuşturucu etkisiyle kontrolsüz bir şekilde ortaya çıkıyor.

Hala Beğenildiğini Kanıtlamak

Özellikle orta yaş grubundaki erkekler, yaşlanmaya başladıklarını düşünerek, panik halinde kendilerinden daha genç olan kadınlarla ilişkiye giriyor. Böylece kendilerine hala çekici ve beğenilen bir erkek olduklarını kanıtlamış oluyorlar.

Seks Bağımlılığı

Bu bir hastalıktır. Erkek seks bağımlısıysa, bu dürtüsünü durdurmak için mutlaka profesyonel yardım almak zorundadır. Bu tür durumlarda, erkek için kadının güzelliği, yaşı kim olduğu hiç önemli değildir. Sadece seks ister. Ama endişelenmeyin, seks bağımlılığı çok yaygın bir hastalık değildir.

Yukarıdaki başlıklar, evlilikleri bitiren genel ihanetlerin tanımlarıdır. Erkeklerin bunlar dışında da aldatma nedenleri vardır. Bunlar;

  • İyi bir eğitim ve aile desteği almamış olmaları,
  • Tek eşliliğe inanmamaları,
  • Bütün erkeklerin aldattığını düşünmeleri
  • Şımarık, bencil ya da umursamaz olmaları,
  • Kıskandırmak istemeleri,
  • Yakalanmadan ihanet ettiklerini göstererek arkadaşları arasında popüler olma istekleri de sıralanabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ