Ojeclub

Eskimeyen Asırlık Güzellik Sırları

Eskimeyen asırlık güzellik sırları nelerdir? Eskiden kadınlar güzelleşmek için neler kullanırlardı? Parlak saçlar ve kırışık tedavisinin doğal yöntemleri nedir?

Eskimeyen Asırlık Güzellik Sırları

Eskimeyen Asırlık Güzellik Sırları

Kadınlar tarihin ilk çağlarından beri güzelleşmek için uğraşır. Şu anda kullandığımız pek çok kozmetik ürün, aslında asırlardır bilinen, doğanın mucizeleri kullanılarak üretiliyor.

Kadınlar doğanın güzelleştiren sırlarını yüzyıllar önce keşfettiler. Burada asırlardır kullanılan doğal güzelleştiricilerden birkaç örnek bulacaksınız.

Asırlık Nemlendiriciler

Antik Mısır’da kadınlar güzellik konusunda oldukça uzmanlaşmışlardı. Yumuşacık bir cilt için zeytinyağı, susam yağı, badem yağı ve kakule yağı kullanırlardı. Yunanistan’da zengin ve asil kadınlar gül yağını kullanırlardı. Çinliler istiridye kabukları ve incileri toz hale getirip maske olarak kullanırlardı. Günümüzde inci tozu cilt yenileyici, antioksidan ve yara iyileştirici ürünlerin büyük çoğunluğunda kullanılıyor.  Hindistan’da ise kadınlar zerdeçal ve sandal ağacı yağı karışımını nemlendirici olarak kullanmışlardır.

Kırışık Önleyiciler

Özellikle Çinli kadınlar genç kalmanın sırrının mantar tüketmek olduğunu keşfetmişlerdi. Özellikle dolaşım sistemi ve sinir sisteminin sağlığı üzerinde oldukça şifalı olduğunu düşündükleri mantar türlerini yiyerek genç kalmayı başarmışlardı. Hindistan ve Mısır’da ise kadınlar genç kalmak için aloe veradan yararlanmışlardı. Kuruyan ve sarkan ciltlerini gençleştirmek için doğal aloe vera bitkisinin jelini tüm vücutlarında kullanmışlardı. Yunan kadınları ise gençleştirici olarak gül suyu kullanmışlardır.

Bakımlı ve Parlak Saçlar

Antik çağlarda güçlü ve ışıltılı saçlara sahip olmak kadınlar için çok önemliydi. Mısırlı ve Hintli kadınlar saçlarına bakım yapmak için Hindistan cevizi, kakao ve shea yağını kullanırlardı. Yunanlı kadınlar saçlarının rengini açmak ve parlatmak için saçlarına limon sürerek güneşe çıkarlardı. Çinli kadınlar da saç güzellikleri için haşlanmış pirinç suyu kullanırlardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ