Ojeclub

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmerler nasıl makyaj yapmalı? Koyu tenliler için uygun makyaj renkleri nelerdir? Koyu renk saçlılar makyajda hangi tonları kullanmalı? Bakır tonu uygulaması.

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözler

Göz farı seçerken gri, sarı ve hafif kırmızı tonları günlük makyaj için idealdir. Saçlarınız kahverengi tonlarındaysa erik morunu deneyebilirsiniz. Gece makyajı için lacivert farlar ve eyelinerler de mükemmel bir görüntü verir.

Dumanlı göz makyajı da esmerlere mükemmel yakışır. Düzgün uygulanan bir eyeliner ve kahverengi tonlarıyla yapılan smoky (dumanlı) göz makyajı gözlerinizi mükemmel gösterir.

Dudaklar

Koyu ten ve saçlara sahipseniz, dudaklarınızı ön plana çıkarmalısınız. Kırmızının tüm tonları esmerlerde mükemmel durur. Parlak pembeler de kullanabilirsiniz. Ancak mat donuk pembeler esmer tenlere uygun değildir.

Kapatıcılar

Kapatıcı, fondöten ve pudra seçerken ten renginize uygun kahve ve bal rengi tonlarını seçin. Pembe tonlar esmerlere uygun değildir. Sarı tonları de yüzünüzü aydınlatmak için kullanabilirsiniz.

Allık

Allık renginiz bronz, kırmızı ve kiremit tonları olmalıdır.

Çikolata Tonlarındaki Saçlar

Saçlarınız çikolata kahvesi tonlarında ise, makyajınızda bakır, altın ve bal tonlarını tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızda bakırın tüm tonlarını kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ