Ojeclub

Evinizi Daha Yüksek Fiyata Satın

Evinizi Daha Yüksek Fiyata Satın

Ev Satarken Alıcıları Cezbedecek Basit Fikirler

Kirli Banyo Duvarları

yuksek-fiyat01

Banyolar, özellikle bayan alıcılar için ilk bakılan yerdir. Eğer banyo duvarlarınız kirliyse, alıcılar için oldukça itici olur. Banyo duvarlarını çamaşır suyu ile yıkayarak temiz ve parlak bir görüntü oluşturun. Bu evin hem daha kolay satılması, hem de daha iyi bir fiyat için cezbedici olacaktır.

Duş Kabinleri

yuksek-fiyat02

Aynı şekilde, duş kabinlerinin pırıl pırıl ışıldaması alıcıyı ciddi şekilde cezbeder. Banyonuzun cam kabinlerini de ovalayarak kireç ve sabun artıklarından temizleyin.

Karolar

Banyo ve mutfaklardaki karoların, aralarındaki derzlerde zamanla biriken kirler ve yer yer derzlerin kalkması ile alttan görünen siyahlıklar da kötü bir görüntü oluşturur. Piyasada satılan, ucuz fiyatlı rötuş kalemleri ile kötü görünen yerleri kapatın.

Ebeveyn Banyosu

yuksek-fiyat03

Yatak odanızdaki banyoda kullandığınız aksesuarlar, her iki cinse de cazip gelmeli. Evin hem erkeği, hem de kadını bu banyoyu kullanacağına göre, kişiselleştirmeyin. Her iki cinsin de beğenebileceği şekilde dizayn edin. Sadece pembe veya koyu kahve yerine karışık renklerde aksesuarlar kullanın.

Mutfak

yuksek-fiyat04

Mutfağınızda, dolaplarda veya tezgahta lekeler varsa temizleyin. Eğer çıkmayan lekelerse onları gizleyin. Mutfaklar, ev tadilatlarında ciddi rakamlar tutan bölümlerdir. Alıcaılar bu masrafa girmeyecekleri evleri almayı tercih ederler.

Ankastreler

Enerji kullanımı az olan ve yeni eşyalar, (fırın, aspiratör, ocak, bulaşık makinası) fiyatı en fazla arttıran etkenlerdendir. Evinizi çok yüksek bir fiyata satmak için, ufak bir masrafı gözden çıkararak, bu eşyaları yenilemeyi düşünebilirsiniz.

Parkeler

yuksek-fiyat05

Evinizi satıcıların beğenisine sunmadan önce, mevcut parkeler piyasada çok farklı çeşitleri ile bol miktarda ve ucuz rakamlarla satılan parke cilalarından alın. Tüm parkelerinizi cilalayarak onlara yeni bir hava kazandırın.

Raflar

yuksek-fiyat06

Görünen mekanlardaki raflar ve açık dolaplar çok düzenli olmalı. Alıcılar, evin içinde karmaşa gördüklerinde, oradan uzaklaşma eğilimindedirler. Raflar derli toplu olduğunda ise satın alma isteği artar.

Dış Mekanlar

Eğer bir bahçeye sahipseniz, mutlaka hayat dolu bir bahçeye dönüştürün. Çiçekleri gözden geçirin. Gerekirse birkaç yeni bitki ekleyin. Kötü görüntü oluşturan otlar oluşmuşsa temizleyin. Alıcıları dış mekanlar da çok fazla cezbeder. Eğer bahçe yoksa, dış kapınızı kenarına koyacağınız bir iki güzel çiçek saksısı bile, alıcıları daha evi görmeden olumlu etkiler.

Odalar

Evinizi göstermek üzere randevulaştıktan sonra, odalarınızdaki tüm dağınıklıkları ortadan kaldırın. Odalar ferah ve geniş görünsün. Ortalıkta dağınık duran eşyalar, odalarınızı olduğundan daha küçük gösterir aynı zamanda alıcıları da kaçırır.

Güneşi içeri alın

yuksek-fiyat07

Tüm alıcılar, güneş alan ve aydınlık evleri tercih ederler. Camlarınız temiz olsun. Kirli camlar güneşin girmesini azaltır. Açık renk tüller kullanın. Beyaz ve ince bir tül, içeri giren ışığın tamamını alır.

Evi Depolama Alanları Satıyor

yuksek-fiyat08

Potansiyel alıcılar, depolama alanları fazla olan evleri öncelikle satın alıyor. Ayrıca daha fazla para ödemeyi de göze alıyor. Evin bazı yerlerine ucuza halledebileceğiniz raflar veya dolaplar eklemek fiyatı kesinlikle arttırır. Aynı zamanda, ortalıkta işe yaramayan ıvır zıvır ne varsa kaldırmak, depolama sıkıntısı olmadığı imajını verir.

Rahat Dolaşım

Eşyaları, evin içindeki dolaşımı rahatlatacak şekilde yerleştirin. Alıcılar, evi dolaşırlarken herhangi bir eşyaya çarpmasın, Koltukları ve masayı, aralardan geçişi rahatlatacak şekilde yerleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ