Ojeclub

Evlilik Sorunlarını En Aza İndirin

Evlilik Sorunlarını En Aza İndirin

Evlilik Sorunlarını En Aza İndirin, evlilik sorunları, evlilik nasıl kurtarılır, mutlu bir evlilik için, eşler arasındaki sorunlar, boşanmamak için

Evlilik Sorunlarını En Aza İndirin

 “Bir babanın çocukları için yapabileceği en önemli şey, annelerini sevmektir.”

Evlilik boyunca farklı krizler yaşanabilir. Hayat boyunca iki insanın hiç sorun yaşamadan birlikte olmaları, herhalde sadece masallarda mümkündür. Orta yaş krizleri, ekonomik krizler, kıskançlık krizleri vs. bu süreçte yaşanacak ve taraflar birbirlerine karşı anlayışlı olabilirse atlatılabilecek krizlerdir.

Evlilik karmaşık ve uzun süreli bir anlaşmadır. Evliliğe, yeni akrabalara, çocukların sorunlarına alışmak için belli zamanlara ihtiyacınız olacak. Ancak bu sorunlar aşılıp, iki taraf da birbirine karşı sabırlı ve anlayışlı olmayı becerebilirse, birbirinizi tekrar tekrar keşfedip, birlikte yaşlanabilirsiniz.

Evlilik Emek İster

Kariyeriniz için nasıl fedakarlıklar yapıyorsanız, ilişkinize de aynı mantıkla bakabilirsiniz. İşinizdeki sorunlarla mücadele ediyor, onaylamadığınız konular olduğunda bile sabır ve anlayış gösterebiliyorsanız, bunu ilişkiniz için de denemelisiniz.

İletişim

Sorunlarınızı büyütmeden konuşun. Konuşmadığınızda en ufak bir sorunu dahi zamanla büyüterek, içinden çıkılmaz hale getirebilirsiniz. Eşinizle, evliliğiniz dışındaki sıkıntılarınızı da konuşun ve fikrine değer verdiğinizi hissettirin. Siz bu adımı attığınızda eşiniz de sizinle paylaşmaya başlayacak. Böylece ilişkide güven artacak ve birlikte olmak daha fazla huzur verecektir.

Eşiniz size bir problemini anlatırken, sadece dinleyin. Eşinizi eleştirmeyin. Asla rencide edici sözler söylemeyin. Bu ilişkiyi tamamen koparır. İyi bir dinleyici olmanız yeterli. Fikrinizi sorar yardım isterse, sesiniz yumuşak olsun. Şartlandırıcı, emir cümleleri kullanmayın. Sonuçta kararın ona ait olduğu, ama sizin de düşüncelerinizin şu yönde olduğu gibi cümleler eşinizi rahatlatır ve kendine güvenini arttırır.

Aşk Ritüellerinizi İhmal Etmeyin

Günaydın, hoşça kal, hoş geldin öpücüklerini ihmal etmeyin. 10 saniye için çocuklara, evdeki işlere veda edin. Eşiniz ait olduğu, olmak istediği tek yerin evi olduğunu hissetsin. Çocuklarınız da anne-babalarının birbirlerini sevdiğini gördüklerinde kendilerini daha huzurlu ve güvende hissederler.

Anıları Görünür Tutun

Düğün resminizi çerçeveletip, görünür bir yere koyun. Çocuklarınızla geçirdiğiniz mutlu zamanların resimleri de görünür yerlerde olsun. Güzel anıları hatırlamak, kızgın olduğunuz anlarda bile rahatlatıcı olur. Küçük hayal kırıklıklarında, mutlu günleri hatırlamak iyi gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ