Ojeclub

Fotoğraflarda Daha İnce Görünme Taktikleri

Fotoğraflarda daha ince görünme taktikleri nelerdir? Resimlerde nasıl daha ince görünürsünüz? Fotoğraflarda daha zayıf görünmek için nasıl poz vermelisiniz?

Fotoğraflarda Daha İnce Görünme Taktikleri

Fotoğraflarda Daha ince Görünme Taktikleri

Gelişen teknoloji sayesinde artık herkes bir fotoğrafçı haline geldi. Herkesin çantasında taşıdığı cep telefonları aynı zamanda birer fotoğraf makinesi. Sosyal medya sayesinde nerede olsanız hemen bir telefon çıkıyor ve birlikte çekilen fotoğraflar anında herkese ulaşıyor.

Bu durum sizi rahatsız ediyor mu? Çekilen fotoğraflarda arkalara saklanmaya çalışmak, görünmemek için elinizden geleni yapmaya çalışmak yorucu olmaya başladıysa tavsiyelerimizi dikkatle okuyun.

Kameranın Yukarıda Tutulmasını Sağlayın

Fotoğraf çektirirken, konumunuzu ayarlayın. Fotoğrafı çeken kişinin yüksekte olmasını önerin. Aşağıdan çekilen fotoğraflar gövdenizi daha kalın gösterir.

Dik Durun

Poz verirken dik durmaya çalışın. Göbeğinizi mümkün olduğu kadar çekin. Eğik ve kambur duruşlarda göbek olduğundan daha büyük görünür.

Kollarınızı Bedeninizden Ayırın

Resimlerde kollarınızı bedeninize yapıştırmayın. Örneğin elinizi belinize koymak iyi bir yöntemdir. Böylece hem bedeniniz hem de kollarınızın daha ince görünmesini sağlamış olursunuz.

Bacaklar Ayrı

Bacaklarınızı birbirinden uzak tutmaya dikkat edin. Eğer oturuyorsanız bacaklarınızı çapraz olarak ayırın. Böylece bacaklarınız olduğundan daha inçe görünür.

Renkli Giyinmeyin

Eğer bolca fotoğraf çekileceğini bildiğiniz bir yere gidiyorsanız tek renk giyinmeyi tercih edin. Uzun topuklu ayakkabı tercih edin. Kıyafetle aynı renkte seçilen topuklu ayakkabılar hem boyunuzu daha uzun hem de bedeninizi daha ince gösterir.

Gerdanı Gizleyin

Boynunuz sarkık ve gıdınız varsa, fotoğraf çektirirken kafanızı biraz öne doğru uzatın. Dilinizi üst damağınıza yapıştırın. Bunu daha önceden ayna karşısında deneyin. İşe yaradığını göreceksiniz.

Gizleme Taktikleri

Fotoğraflarda rahatsız olduğunuz bölgeleri gizleyin. Örneğin göbeğiniz rahatsız ediyorsa çantanızı kullanarak kapatın. Kalçalarınız rahatsız ediyorsa ceket ya da hırka kullanarak gizleyin.

Keşfedin

Bir boy aynasını önüne geçerek önerilerimizi deneyin. Hafifçe yan dönmek de etkili olabilir. Ayna karşısında kendinize en uygun pozisyonu bulun ve kamera karşısında uygulayın.

Aniden çekilen fotoğraflar için elinizden bir şey gelmeyebilir. Ama eğer poz veriyorsanız bu taktikler olduğunuzdan daha ince görünmenize yardımcı olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ