Ojeclub

Fransız Kadınlarının Güzellik Sırları

Fransız Kadınlarının Güzellik Sırları

Fransız Kadınlarının Güzelliğinin sırrı nedir, Fransız kadınlar nasıl her zaman bakımlıdır, Fransız Kadınlar gibi güzel olmak için ne yapmalı, güzel kadınlar

Fransız Kadınlarının Güzellik Sırları

Fransız kadınlar, stilleri, kullandıkları kozmetik ürünler ve giyim tarzları ile her zaman ilham kaynağı olmuşlardır. Peki, nedir Fransız kadınlarını her zaman ikon haline getiren sırlar?

Güzelliklerini Büyükannelerinden Sırlarından Alırlar

Fransız kadınlar, aşırıya kaçmayan duru güzelliklerini büyükannelerinin sırlarını uygulayarak korurlar. Güzellik konusunda bilinçli olarak yetiştirilirler. Büyükannelerin en büyük sırları doğal maskeleri ve her gece yatmadan önce cilt temizliğini zorunlu tutmalarıdır.

Makyajın Tek Kuralı: “Abartma!”

Fransız kadınlar, yüzlerinde çiller olsa da kendilerini kapatıcılar ve fondötenlere boğmazlar. Cildin sağlığının önemine inanırlar. Bu yüzden temel makyaj malzemeleri ruj ve rimeldir.

Saç Kurutma

Fransa’da saç kurutma makinaları çok fazla satılmaz. Fransız kadınlar saçlarını doğal olarak kurutmayı tercih ederler. Böylece saçlarında çok fazla kırık görülmez.

Bol Su

Fransız kadınlar, suyun cilt sağlığı için olan öneminin farkındadır. Sağlıklı bir cilt ve sağlıklı saçlar için bol su içerler. Tabi ki doğal kaynak sularını tercih ederler.

Düzenli Uyku

Asla makyajlarını temizlemeden uyumazlar. Makyaj temizliğinde tercihleri, kimyasal temizleyicilerden daha çok, sadece su kullanmak yönündedir.

Saçlarını Haftada İki Kez Yıkarlar

Saçları sık sık yıkayıp, ardından saç yağları kullanarak kaybolan doğal yağı yerine koymaktansa, saçlarını haftada iki kez yıkayarak saçın doğal yağını korurlar.

Güneşten Korunma

Fransız kadınları güneşin zararlı etkilerinin farkındadır. Bu nedenle ciltlerini direk olarak güneşe maruz bırakmazlar. Böylece cildin erken yaşlanmasının önüne geçmiş olurlar.

Spor Salonları

Fransa’da spor salonları çok kalabalık değildir. Fransız kadınlar genellikle açık kavada yürüyüş ve egzersiz yapmayı tercih ederler.

Bakım Maskeleri

Doğal maskeleri tercih eden Fransız kadınlar, kendileri için gerekli olan pek çok şeyin evlerinin mutfağında olduğunun farkındadır. Bal, meyveler, yumurta, zeytinyağı, sirke her zaman kullandıkları bakım ürünleridir.

Soğuk Duş

Fransız kadınların önemli güzellik sırlarında biri de soğuk duştur. Soğuk su kan dolaşımını önemli miktarda arttırır. Enerji ihtiyacı için sabah kahve içmekten çok daha mantıklı bir yöntemdir.

Parfüm Vazgeçilmezdir

Parfüm Fransız kadınlar için güzelliğin en önemli parçasıdır. Olmazsa olmaz. Bir Fransız kadın makyaj yapmayabilir. Ama parfümsüz asla dışarı çıkmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ