Ojeclub

Gebelikte Seks

Gebelikte Seks

Gebelikte seks. Hamileyken seks yapılabilir mi? Hamilelik sırasında cinsel ilişkinin zararı var mı? Bebeğe zarar verir mi? İlişki sırasında mide bulantısı.

Gebelikte Seks

Gebelik sırasında cinsel yaşamı değiştirmek için hiçbir neden yoktur. Doktor herhangi bir sakınca görmediği takdirde gebelik boyunca cinsel ilişki ve orgazm bebeğinize bir zarar vermez. Bebeğiniz amniyo sıvısı denen sıvının içinde korunur.

Ancak daha önce düşük yaptıysanız, erken doğum riskiniz veya kanamanız varsa, doktor cinsel ilişki tavsiye etmeyebilir. Bu durumda doktora danışmanız önemlidir.

Gebelik Sırasında Rahat Seks

Gebelik ilerledikçe, bazı pozisyonlar sıkıntı verebilir. Dördüncü aydan sonra sırt üstü yatarken baş dönmesi veya mide bulantısı yaşayabilirsiniz. Bu bebeğin ağırlığının artarak kan damarlarına basınç yapmasıyla ilgilidir.

İlişki sırasında acı hissetmeniz normal değildir. İlişki veya orgazm sırasında herhangi bir acı veya ağrı hissederseniz ya da kanama olursa derhal doktora başvurmalısınız.

Eğer seks konusunda endişeniz varsa bu konuda eşinizle mutlaka konuşmalısınız. Bu konuda iletişim çok önemlidir. Gerekirse sadece bu konuda fikir almak için, eşinizle birlikte doktora gidin.

Gebelik Sırasında Cinsel İstekte Değişmeler Olur

Gebelik sırasında değişen hormonlar nedeniyle bazı kadınlarda cinsel istek olmazken, bazı kadınlarda da cinsel istekte artma görülebilir. Genellikle gebeliğin ilk üç ayında cinsel istekte azalma olur. Nedeni kadının ruhsal olarak kendisini anne olmaya hazırlamaya çalışmasıdır. İlerleyen aylarda, kadın duruma alışır ve hormonların da etkisiyle istekte bir artma görülebilir.

Sınırlanma Durumunda

Doktor cinsel ilişkide sakınca olduğunu söylerse, bu durumda eşinize karşı suçluluk hissetmemelisiniz. İçinizde büyümekte olan bebeğin hayatınıza katacaklarını düşünün. Eşinizle bu konuda konuşun. Birlikte daha çok zaman geçirmeye çalışın. Açık havada yürüyüşler yapın. Aşk sadece cinsellik değil. Tüm sıkıntılar doğumla birlikte son bulacak. Önemli olan, bebeğinizin sağlıklı doğmasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ