Ojeclub

Gelecekte Çok Pişman Olacağınız 7 Şey

Gelecekte Çok Pişman Olacağınız 7 Şey

Gelecekte çok pişman olacağınız 7 şey. Bunları yapmadığınız takdirde gelecekte çok pişman olacaksınız. Pişmanlar ordusuna katılmamak için hayatınızı sorgulayın.

Gelecekte Çok Pişman Olacağınız 7 Şey

Bu bir kehanet değil. İnsanlar geçmişte yaptığı bazı şeylerden pişmanlık duyarlar. Ama gelecek yıllarda keşke yapsaydım diye pişman olacağınız şeyler de var. Biz şimdiden söyleyelim. Siz de pişmanlar arasına katılmayın.

1- Birikim Yapmamak

Elinize geçen tüm parayı sorumsuzca harcamak çok kolay. Ancak ileride paraya ihtiyacınız olduğunda, kenara koyduğunuz tek kuruş olmadığı gerçeğiyle yüzleştiğinizde çok pişman olacaksınız. Herkes kendi bütçesine göre, eline geçen paradan bir miktarını gelecek günler için bir kenara ayırmalı. Küçük de olsa bir banka hesabı gelecekte sizin için hayat kurtarıcı olabilir.

2- Dostlardan Uzaklaşmak

Sevdiğiniz dostları ihmal etmeyin. Çok sık görüşemeseniz bile en azından özel günlerinde arayın. İlişkilerinizi canlı tutun. Yaşınız ilerlediğinde etrafınızda hiç kimsenin kalmadığı gerçeğiyle karşı karşıya kalmaktan daha çok pişman olacağınız bir şey olamaz.

3- Hayalleri Ertelemek

Her insanın bir hayali bir amacı vardır. Hayalinizi gerçekleştirecek zamanının ve enerjiniz varken ertelemeyin. İlerleyen yaşlarda risk almak daha da zorlaşır. Yıllar geçtikçe hayallerinizin sizden ne kadar uzaklarda kaldığını görerek pişman olmayın.

4- Başkaları İçin Yaşamak

Başkalarını mutlu etmek için ya da başkaları ne der korkusuyla yaşamayın. Hayat sizin. Başkalarının değil. Her insan kendi doğruları ve kendi hayalleriyle yaşar. Etrafınızdakilerin sizi yönlendirmesine, hayatınızın yönünü başkalarının belirlemesine izin vermeyin. Yapmak isteyip de yapmadığınız her şeyden pişman olacak olan sizsiniz.

5- Öğrenmeyi Bırakmak

İnsan her yaşta bir şeyler öğrenebilir. Ne kadar çok öğrenirseniz o kadar büyük bir dünyanız olur. Öğrenmek için illa sınavlara girmeniz, okula gitmeniz gerekmiyor. Çevrenizdeki kursları takip edin. Uygun zamanlarda kurslara gidin. Merak ettiğiniz konulardaki kitapları okuyun. Hayatının ne getireceğini, karşımıza nelerin çıkacağını hiç birimiz bilmiyoruz. Öğrendiğiniz her şey sizin hazinenizdir.

6- Değişimden Korkmak

Teknoloji hızla gelişiyor. Yenilikleri öğrenmekten korkarsanız, daha sonra yakalamakta çok daha fazla zorlanırsınız. Hayata uyum sağlamak, zamanı yakalamakla olur. Değişimden korkmayın. Unutmayın hiçbir zaman geriye yürümüyoruz. Zaman sürekli ileri doğru akıyor.

7- Vazgeçmek

Başladığınız her şeyi bitirin. Yılmayın, pes etmeyin. Yarım bıraktığınız her şey ileride size pişmanlık olarak dönecek.

Sizde gelecekte kendinizi pişmanlar ordusu arasında görmek istemiyorsanız, hayatınızı gözden geçirin. Gelecekte çok pişman olacağınız 7 şey’den başka, pişmanlık duyabileceğiniz şeyleri önceden fark ettiyseniz yorum olarak ekleyebilir ve tüm okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ