Ojeclub

Göbek Yağlanmasının Nedeni “Öğün Atlama”

Göbek Yağlanmasının Nedeni “Öğün Atlama”

Göbek yağlanmasının nedeni “Öğün Atlama” Karın bölgesi nasıl eritilir. Kalıcı ve sağlıklı zayıflama nasıl olur. Belinizi inceltmenin en kolay yolu nedir.

Göbek Yağlanmasının Nedeni “Öğün Atlama”

Kilo vermeye karar veren herkes, yediklerini azaltma derdindedir. Aksine son zamanlarda yapılan tüm araştırmalar öğün atlama sonucunda karın bölgesinde yağ birikiminin oluştuğu sonucuna varmıştır.

Öğün atlama ayrıca insülin direncine de neden olmaktadır. Bilinenin tam tersine, sağlıklı kilo vermek için öğünleri azaltmak yerine sık aralıklarla düşük kalorili gıdalar alınması gerekiyor.

Göbek bölgesinde oluşan yağlanma kalp ve şeker hastalığına yakalanma riskini arttırıyor.

Diyetlerde azaltılan gıda alımı başlangıçta hızla kilo kaybını sağlıyor. Ancak bu oruç durumu birkaç gün sonra vücuttaki şekerin düşmesiyle birlikte halsizliğe ve aşırı derecede şeker alma isteğine neden oluyor. Gıda alımı azaltılarak yapılan hızlı diyetlerin ardından kişiler, büyük bir iştahla şeker ve karbonhidrat tüketme isteğini sınırlayamayarak diyete başladıkları kilonun da üzerine çıkıyor. Ayrıca yağlanma bariz şekilde göbek çevresinde toplanıyor.

Oysa düşük kalorili ve küçük porsiyonlarla sık beslenerek yapılan diyetlerde kilo verme hızı biraz daha yavaş olsa de, verilen kilo tekrar geri alınmıyor. Vücutta çökmeler oluşmuyor. Kişinin enerjisi ve motivasyonu artıyor.

Kendinizi açlığa mahkum etmek yerine, gıdaların kalori miktarlarını öğrenin, çok düşük kalorili gıdalarla hiç açlık hissetmeden kalıcı ve sağlıklı bir şekilde zayıflayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ