Ojeclub

Göbek Yağlarından Doğal Yollarla Kurtulun

Göbek Yağlarından Doğal Yollarla Kurtulun

Göbek Yağlarından Doğal Yollarla Kurtulun, göbek nasıl eritilir, göbek nasıl incelir, göbek sıkılaştırma, doğal göbek eritme yöntemleri, bel çevresi

Göbek Yağlarından Doğal Yollarla Kurtulun

Göbek bölgesindeki yağları eritmek, estetik görünümün yanında, sağlık için de çok önemlidir. Göbek çevresindeki yağlanmalar, diyabet, kalp hastalıkları, inme ve diğer kronik hastalıklara yakalanma riskini arttırır. Eğer bel çevresi yağlanmaya başladıysa, acil önlemler alma zamanı geldi demektir. Bu konuda yapabileceğiniz doğal yöntemler var.

Gıdalar ve Yağlanma

Genlerinizi veya metabolizmanızı suçlamadan önce beslenmenizi bir gözden geçirin. Özellikle doymuş yağlar, trans yağlar aşırı şeker, gazlı içecekler ve aromalı yoğurt, süt gibi ürünler göbek bölgesinde depolanarak yağlanmaya neden olur.

Sağlıklı Beslenin

İşlenmiş gıdalar, paketlenmiş yiyecekler yerine doğal beslenmeyi alışkanlık haline getirin. Buzluğunuza pratik ve doğal yiyecekler hazırlayıp küçük paketler halinde koyun. Acıktığınızda eğer hazır yemeğiniz yoksa pizza söylemek yerine daha önce hazırlayıp buzdolabına koyduğunuz paketleri çıkarıp ısıtmayı tercih edin. Daha çok sebze ve lifli gıdalar tüketin.

Sağlıklı Yağları Tercih Edin

Göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak için sağlıklı yağ tüketmek kaçınılmazdır. Zeytinyağı, fındık yağı, tereyağı ve benzer doğal ve bitkisel yağları tüketin. Mayonez kullanmayın. Doğru yağlar tüketerek hem sağlığınızı korumuş hem de yağlanmadan kurtulmuş olursunuz.

İçecekler

Alkol kullanıyorsanız bırakın ya da en azından miktarını azaltmaya çalışın. Gazlı içecekleri evinize sokmayın.

Hareket Edin

Göbek yağları, egzersiz yaparak hızlı bir şekilde eritilebilir. Özellikle de yağlanma yeni başladıysa hemen egzersize başlayın. Yaşınıza ve sağlık durumunuza uygun bir egzersiz programı belirleyin. Günde 30-40 dakika ve haftada 4-5 kere düzenli bir şekilde uygulayın. Özellikle bisiklet ve koşu göbek yağlarını en hızlı eriten egzersizlerdir. Bel Çevreniz Kaç cm. Olmalı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ