Ojeclub

Göğüs Bakımı ve Estetiği

Göğüs Bakımı ve Estetiği

Göğüsler yağ, lif, süt torbası ve süt kanallarından oluşur. Ergenlik çağından itibaren sadece kadınlarda gelişen bir yapıdır.

Göğüs Bakımı ve Estetiği

Meme, meme altından başlayıp, göğsü çepeçevre saran ve boyuna, çeneye kadar uzanan, üçgen deri tarafından korunan, yer çekimine karşı koymak için savaşan bir organdır. Bu doğal sütyenin gerginliğinin ve esnekliğinin sağlanması, göğüslerin güzelliğinin korunması anlamına gelir.

Göğüs güzelliğinde genlerin rolünün olmasına rağmen, yıpranmasına sebep olacak faktörlere engel olmak elimizdedir. Göğüs derisi, yüz derisinden daha hassastır. Bakımına erken yaşlarda başlamak gerekir.

Bakım boyundan başlar. Dekolteyle devam eder. Göğüste biter. Uygulanacak her bakımın hafif, yumuşak, dikkatli ve yukarı yönlü yapılması gerekir. Ağız ve boyun kasları sayesinde göğüs kaslarını da kuvvetlendirmek mümkündür.

Göğüs Bakımı ve Estetiği için Öneriler

Aşırıya kaçan tehlikeli saatlerdeki güneş banyoları tüm cilde olduğu gibi, göğüs derisine de zarar verir. Sıcak banyolar deri dokusunu zedeler, vaktinden önce gevşetir. Soğuk suyla yapılan friksiyonlar göğüsleri canlandırır.

Duruş şekli dik, omuzlar geride olmalıdır. Bu duruş göğsün gevşemesini engeller.

Ani kilo kaybına yol açan, bilinçsiz rejimler zarar verir.

Protein ağırlıklı beslenme, derinin elastikiyetini sağlayacağı için, göğüs dokusu açısından önemlidir. Sütyensiz yapılan sert sporlar, çok sıkı sütyenler göğüslere zarar verir. Göğüs bakımında kozmetik ürünlerin de önemli faydaları vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ