Ojeclub

Göğüsler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göğüsler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme Büyüklüğünün Kalıtsal Olduğu

Meme boyutları, ebeveynlerimizden gelen mirasımızdır. Ancak, kardeşimin göğüsleri neden benden daha büyük? Diyorsanız bu, hangi ebeveyninizin kalıtsal özelliklerini taşıdığınızla doğru orantılı.

Göğüsler Eşit Değildir.

Bir meme, genellikle diğerinin beşte biri kadar daha büyüktür.

Göğüsler Sadece Yağ Topluluğu Değildir.

Memeler karmaşık bir sisteme sahiptir. Her bir memenin altında, meme ile kaburgayı ayıran kaslar vardır. Memeler lifli bir dokudur. Ancak belli bir yaştan sonra, yağa dönüşmeleri normaldir.

Göğüslerin Boyutları Değişebilir

Kilo verdiğinizde göğüsleriniz de küçülür. Bazı kadınlarda daha az yağ dokusu olduğu halde memeler daha büyüktür. Fakat bu her kadında aynı değildir. Gebelik, emzirme, menopoz, doğum kontrol hapları hatta seks bile memelerin şişmesine neden olabilir. Adet sırasında bir fincan boyutu kadar büyüyebilirler. Adet sona erdikten sonra eski boyutlarına geri dönerler.

Sarkma Kaçınılmaz

Göğüslerimizde, zaman içinde, yaş ilerledikçe sarkmalar normaldir. Yerçekimi, sigara kullanımı, uyku pozisyonları, memelerin sarkmasına neden olur.

İlk Meme Estetiği

Meme estetiği, günümüzde en popüler operasyonlardan biri. İlk meme büyütme ameliyatı, 1962’de gerçekleştirilmiştir.

Büyüme Süreci

İnsanlarda, ergenlikten bile daha önce başlayan büyüme, yaşam boyunca devam eder. Ancak diğer canlılarda yalnızca hemilelik ve emzirme sürecinde büyür.

4 Tip Meme Vardır

Düz, kabarık, çıkıntılı ve normal olarak dörde ayrılır.

Ağırlığı

Kadından kadına değişmekle birlikte, genel ortalama 2 kiol ağırlığında olduğudur. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, dünyanın en büyük göğüslü kadınının meme ağırlığı 100 kilodur.

Bu makale size yararlı oldu mu?

Yorumlarınızda bize katkıda bulunun

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ