Ojeclub

Göğüsler Yukarı!

Göğüsler Yukarı!

Gençliğinizdeki dik ve dolgun göğüslere yeniden sahip olmak ister misiniz?

Emzirme, kötü beslenme, menopoz, yanlış sutyen gibi pek çok faktör, zaman içinde göğüsleri yerçekimine karşı koyamaz duruma getirir. Göğüsleri toparlamak için ilk akla gelen, cerrahi müdahalelerdir. Ancak bu son derece pahalı ve riskli bir yöntemdir. Memeleri yukarı kaldırmak için önce evde kendi kendimize neler yapabileceğimize bir bakalım.

Salatalık ve Yumurta Sarısı : Salatalığın cilt üzerindeki faydaları herkes tarafından bilinir. Yumurta sarısı da birçok mineral ve besin türü içerir. 1 adet yumurta sarısı ve 1 küçük salatalığı blenderden geçirin. Bu karışımı bir hafta boyunca her gün uygulayın. Gözlerinize inanamayacaksınız.

Aloe Vera Jel veya Badem Yağı ile Masaj : Aloe Vera cildi sıkılaştırma özelliğine sahiptir. Masajla birlikte cildin derinliklerine inerek, göğüsleri sıkılaştır.

Beslenme : Sıkı göğüsler için beslenmenin önemi tartışılmaz. Kaslar yeterli protein alırsa daha sıkı olurlar. Aynı zamanda, vitaminler, kalsiyum ve minerallere de ihtiyacı vardır.  Domates, lahana, karnabahar, brokoli, havuç, et gibi sebzeler tüketilmeli, sigara kullanıyorsanız bırakmalı, kafein alımını azaltmalısınız.

Zeytinyağı : Cilt sıkılaştırma ve toparlamada bilinen en iyi yağlardan biri de zeytinyağıdır. Zeytinyağını hem sofranızdan eksik etmeyin, hem de göğüslerinize masaj yaparak uygulayın.

Yüzme : Yüzme tüm göğüs kaslarını çalıştırır. Düzenli olarak yarım saat yüzmek göğüslerinize yapacağınız en büyük iyiliktir.

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ