Ojeclub

Gözaltı Kırışıklarıyla Vedalaşın

Gözaltı Kırışıklarıyla Vedalaşın

Gözaltlarınızda kırışıklar başladıysa, bu tüm güzelliğinizi tehlikeye atabilir. Kadınlar, gözaltlarında başlayan kırışıkları gördüklerinde paniğe kapılarak, pahalı kremlere ya da estetik çarelere koşuşturmakta, hem çok fazla para hem de zaman kaybetmektedirler.

Oysa kendi evinizde ve çok ucuz malzemelerle, ayrıca evdeki işlerinizi de aksatmadan uygulayabileceğiniz çok basit yöntemlerle, gözaltı kırışıklarını uzun yıllar erteleyebilir, olduğunuzdan çok daha genç görünebilirsiniz.

Kırışıklarla Evde Nasıl Mücadele Edersiniz?

Ananas

gozalti-ananas

Ananas suyu, kırışıkların tedavisinde kullanılan alfa-hidroksi asit içerir. Gözlerinizi nazik bir şekilde nemlendirirken, sıkılaştırıcı etkisi ile tüm göz çevrenizi de toparlar.

Ananas suyunu göz çevrenize sürün. Yirmi dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Haftada birkaç kez tekrarlayın. İnce çizgi ve kırışıkların ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Hint Yağı

Gözaltındaki deri çok hassastır ve kırışıkları önlemek için her gün düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Hint yağı, hassas göz çevresi için ideal bir nem kaynağıdır.

Parmağınızı Hint yağına batırın. Göz çevrenize nazikçe uygulayın. Gece boyunca gözlerinizde bırakın. Sabah yıkayın.

Salatalık

gozalti-salatalik

Hem nazik göz çevresini nemlendirmek, hem de koyu renk halkalardan kurtulmak için, salatalık mükemmel bir malzemedir.

Buzdolabından çıkardığınız soğuk salatalığı dilimler halinde doğrayın. Bu dilimleri gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin. Her gün yapabileceğiniz bu kolay uygulama ile göz çevrenizi şımartabilirsiniz.

Zencefil ve Bal

gozalti-zencefil

Bal doğal bir nemlendiricidir. Zencefil ise kan dolaşımını hızlandırır.

Bir çay kaşığı bal ile yarım çay kaşığı zencefili iyice karıştırın. Her gün 10 dakika boyunca gözlerinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra yarım saat kadar bekletin. Gözlerinizi nemlendirirken, kırışıkların tamamen yok olmasını sağlar ve yeni kırışıkların oluşmasını engeller.

Avokado

Ezilmiş avokadoyu, göz çevrenizin tamamına sürün. 15-20 dakika bekletin. Avokadonun yağı, cildin alt tabakalarına kadar inerek, göz çevrenizi besler, nemlendirir, onarır, kırışıkları yok eder, parlaklık verir, koyu renk halkaları yok eder. Haftada bir kez bu uygulamayı mutlaka yapın.

Gül Suyu

gozalti-gulsuyu

Gül suyunu makyajınızı temizledikten sonra, göz çevresi toniği olarak kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ