Ojeclub

Gözaltı morlukları için etkili yöntemler

Gözaltı morlukları için etkili yöntemler. Göz altındaki şişlik ve halkalar nasıl düzelir? Göz altı morlukları için tavsiyeler. Doğal yöntemler. Bakım önerileri.

Gözaltı morlukları için etkili yöntemler

Gözaltı morlukları için etkili yöntemler

Koyu renk halkalar, kadın ve erkeklerin korkulu rüyası olan morluklar genellikle erişkin dönemde görülmeye başlar. Kendinizi yorgun ve hasta hissettiren gözaltı morluklarından kurtulmak çok da zor değil.

Gözaltı Halkalarının Oluşma Nedenleri

Gözaltı morluklarının oluşma sebeplerinin başından genetik faktörler gelir. Yaşlanma dolayısıyla derinin incelmesi de, kan damarlarının daha görünür olmasıyla morluklar ortaya çıkarabilir. Cilt yağ ve kolajen kaybeder ve güneşe maruz kalan ciltte koyulaşmalar oluşur. Uykusuzluk, alerjik etkenler, demir eksikliği, sigara ve alkol tüketimi, stres, gebelik, karaciğer rahatsızlıkları ve yanlış diyetler göz altlarında koyulaşmaya neden olan etkenlerdir.

Koyu renk halkalardan nasıl kurtulabilirsiniz?

Gözaltı morlukları ve koyu renk halkalardan birkaç basit yöntemle kurtulabilirsiniz.

Düzenli Uyku

Uykusuzluk gözaltı halkalarının başlıca nedenlerindendir. Düzenli ve yeterli uyuyarak koyulaşmaları ve şişlikleri azaltabilirsiniz. Sigara ve alkol tüketimini azaltmak da sorunu çözmekte oldukça etkili olacaktır.

Çay Poşetleri

Gözaltında oluşan morluklar ve koyulaşmalar için en etkili doğal tedavi yeşil çay poşetleridir. İçtiğiniz yeşil çay poşetlerini sıkın. Soğuduğunda gözaltlarına yerleştirin. 10-15 dakika bekletin. Doğal bir anti inflamatuar olan yeşil çay morlukları hızla iyileştirir.

Patates

Patates cilt rengini dengeler. Çiğ patatesi ince rende ile rendeleyin. Oluşan püreyi gazlı bezlerle paket yaparak gözaltlarınıza koyun. 20 dakika yatar pozisyonda bekleyin. Patates cilt tonu dengelemekte en etkili ilaçlardan biridir. Kısa sürede morluklardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Salatalık

Salatalık hem gözaltlarındaki morluklar hem de şişlikler için iyi bir çaredir. Buzdolabında bekletilmiş soğuk salatalık dilimlerini gözaltlarınıza koyun. Isındıkça yenisiyle değiştirerek 15 dakika uygulayın. Morluklar azalır, şişlikler anında iner aynı zamanda göz çevresindeki hassas cilde bakım da yapmış olursunuz. Bu işlemi 10 gün boyunca düzenli olarak tekrarlayın. Morluklar tamamen yok olduktan sonra da ihtiyacınıza göre haftada bir ya da iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Gül Suyu

Eğer gün içinde hiç vaktiniz yoksa, gece yatarken göz çevrenizi gülsuyuna batırılmış pamukla silerek uyuyun. Morlukların oluşmasını engellemiş olursunuz.

Ayrıca;

  • Gözaltlarınızda C vitamini kremleri kullanarak kolajen üretimini desteklemeniz gerekir. (C vitaminli doğal kremi evinizde hazırlayabilirsiniz)
  • Güneşin verdiği zararı önlemek için, güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu kullanmalısınız.
  • Göz çevresine badem yağı ile masaj yapmak, göz çevresindeki renk dengesini sağlar ayrıca masajla birlikte kırışıklık görünümünü de azaltabilirsiniz.
  • K Vitamini ve retinol takviyesi almak da koyulaşmaları azaltabilir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ