Ojeclub

Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleri daha büyük gösteren makyaj teknikleri. Gözler nasıl daha iri gösterilir? Küçük gözlere nasıl makyaj yapılmalı? Gözleri çok büyük gösteren hileler.

Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Gözler kadın yüzünün en etkileyici bölümüdür. Her kadın iri gözlere sahip olmak ister. Gözleri olduğundan daha büyük gösterebileceğiniz makyaj hileleri var. Dikkat etmeniz gereken iki gözün birbirine eşit olmasını sağlamak.

Kirpikler

Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermenin en basit yolu, kirpikleri kıvırmak ve bolca rimel sürmektir. Rimeli sürerken titreşim etkisi veren zig zag hareteki uygulayın. Eğer kirpikleriniz sık veya uzun değilse, iki farklı çeşit rimel kullanmalısınız. Birincisi kirpikleri dolgunlaştıran, ikincisi ise uzun gösteren özellikte olmalı. Bu iki rimeli üst üste uyguladığınızda gözlerinize inanamayacaksınız. Takma kirpik takmanıza gerek kalmayacak.

Beyaz Gölgeler

Göz pınarlarınızın üzerine ve kaşların hemen altına beyaz far uygulayın. Bu gözlerin daha büyük görünmesini sağlar. Ayrıca kaşları yukarı kaldırır. Etkiyi arttırmak için üstüne biraz da pırıltı ekleyebilirsiniz.

Koyu Renkler

Gözlerin dış kısmına koyu renk gölgeler yapın. Koyu kahve ve siyahın beyazla kontrası gözleri olduğundan daha büyük gösterir.

Eyeliner

Eyeliner kullanarak gözlerinize farklı etkiler verebilirsiniz. Eğer gözleriniz küçükse ve büyük görünmesini istiyorsanız, eyelineri sadece üst göz kapağına uygulayın. Eyelineri göz çevresinin tamamına uygulamak gözlerin olduğundan daha küçük görünmesine neden olur.

Kaşlar

Kaşlara doğru şekil verilmesi yüz ifadenizi tamamen değiştirir. Yüzünüze en uygun kaş şeklini belirlemek için mutlaka bir profesyonelden destek alın. Daha önce bir yakınınızın denediği ve memnun kaldığı bir salona gidin. Kaşlarınızı bir uzmana şekillendirin. Daha sonra kaşlarınız tekrar uzadığında kendiniz rötuşlar yapabilirsiniz.

Takma Kirpikler

Eğer kirpikleriniz yeterince uzun değilse takma kirpiklerden destek alabilirsiniz. Gözlerin dış kısmına ekleyeceğiniz birkaç adet takma kirpik gözlerinizin çok daha büyük görünmesini sağlar.

Beyaz Kalem

Göz kapaklarının iç kısmına uygulayacağınız beyaz kalem, gözlerin daha büyük görünmesini sağlar. Alternatif olarak pırıltılı şampanya rengi bir kalem kullanarak, yüzünüze gizemli bir hava da katabilirsiniz. Mutlaka deneyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ