Ojeclub

Güzel Bir Cilt İstiyorsanız Bu Hataları Yapmayın!

Güzel bir cilt istiyorsanız bu hataları yapmayın! Güzel bir cilt için yapılması gerekenler nelerdir? Cilt sağlığını nasıl koruyabiliriz?

Güzel Bir Cilt İstiyorsanız Bu Hataları Yapmayın!

Güzel Bir Cilt İstiyorsanız Bu Hataları Yapmayın!

Farkında olmadan yapılan hatalar cilde ciddi zararlar veriyor. Cildinize zarar veren hataların farkında olmak ve bu hatalardan uzak durmak için dikkat etmeniz gereken birkaç başlık var.

Sert Peelingler Yapmayın.

Cilt güzelliği için peeling önemli bir işlemdir. Ancak dozunu aşarak çok sert yapılan peelingler cildi yıpratarak yarardan çok zarar verir.

Makyaj Fırçalarının Temizliği

Makyaj yaparken kullandığınız fırçaları düzenli olarak temizlemelisiniz. Aksi takdirde fırçaların üzerinde biriken bakteriler cildinize zarar verir. Fırçaların düzenli olarak 2-3 hafta aralıkla temizlenmesi gerekir.

Güneş

Güneş ışınları cildinizin erken yaşlanmasına ve hoş olmayan güneş lekelerine neden olur. Cildinizi güneşten korumak için güneş koruyucular kullanmalı, çok sıcak saatlerde dışarı çıkmak sorundaysanız tüm yüzünüzü koruyan geniş şapkalar takmalısınız.

Boyun ve Dekolte

Boyun kadınların yaşlarını acımasızca ortaya çıkarır. Her gün yüzünüze yaptığınız temizlik ve bakım işlemlerinde boyun ve dekolte bölgenizi ihmal etmemelisiniz.

Sivilceler

Yüzünüzde çıkan sivilceleri asla sıkmamalısınız. Sivilceleri sıkmak hem izlerinin kalmasına hem de sivilce sayısının artmasına neden olur. (Sivilcelerinizi yok etmek istiyorsanız)

Makyaj

Uyumadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin. Cilt gece boyunca beslenir ve yenilenir. Makyajınızı çıkarmadan uyuduğunuzda hem cildiniz yenilenemez, hem de gözenekleriniz tıkanarak akne ve sivilce oluşmasına neden olur.

Düzenli Uyku

Düzenli uyku cilt sağlığı ve güzelliğinin en önemli adımlarından biridir. Düzenli uyumazsanız cildiniz yorgun ve solgun görünür. Gözaltlarında halkalar ve koyulaşmalar olur. Cilt daha erken yaşlanır. (Uyku sorununuz mu var?)

Alkol ve Sigara

Alkol ciltte kızarıklık, erken yaşlanma ve sarkmalara neden olur. Sigara da cildi donuklaştırır, renk bozuklukları oluşur, akne ve sivilcelere zemin hazırlar ve çok daha erken yaşlanmasına neden olur.

Eğer sağlıklı ve güzel bir cilt istiyorsanız yukarıdaki uyarıları dikkate alın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ