Ojeclub

Güzellik Konusunda Doğru Bilinen Büyük Yanlışlar

Güzellik konusunda doğru bilinen büyük yanlışlar. Saçların uçlarından kestirmek uzamasını sağlar mı? Pahalı ürünler daha iyi midir? Beyaz saçlar koparılmalı mı?

Güzellik Konusunda Doğru Bilinen Büyük Yanlışlar

Güzellik konusunda doğru bilinen büyük yanlışlar. Saçların uçlarından kestirmek uzamasını sağlar mı? Pahalı ürünler daha iyi midir? Beyaz saçlar koparılmalı mı?

Güzel Olmak İstiyorsanız Bunları Kesinlikle Bilmelisiniz

Kadınlara internet üzerinden ya da diğer yayın organları aracılığıyla sürekli güzellik konusunda bilgiler yağıyor. Bu yayınların hangisi doğru hangisi yanlış ayırt etmek zor. Bu yazıda güzellik konusunda doğru bildiğiniz bazı temel yanlışlar hakkında bilgiler bulacaksınız.

Şampuanı Sık Sık Değiştirmek?

Saçınıza en uygun şampuanı buldunuz. Peki, şampuan konusunda her yerde yazılıp çizilen “Şampuanınızı uzun süre kullanmayın” uyarısı ne kadar doğru.

Eğer saçınıza uygun şampuanı bulduysanız aklınızda hiçbir kuşku olmadan devam edin. Şampuanların temel amacı saçınızı yıpratmadan temizlemektir. Diğer saç problemleri için kullanmanız gereken farklı ürünler alabilirsiniz. Ama şampuanı bir saç bakım ürünü olarak düşünmeyin. Farklı bakım maskeleri, serumları alıp saçınıza destek verebilirsiniz. Doğal saç bakımlarını deneyebilirsiniz. Ancak şampuan konusunda bilmeniz gereken tek şey şampuanın sadece saçınıza zarar vermeden temizlemesidir. Şampuanınızdan memnunsanız, o şampuanla devam edin.

Diş Macunu ile Sivilce Tedavisi?

Diş macunlarının bazı çeşitleri cildi kurutucu özelliğe sahiptir. Sivilcenizi tedavi etmek için süreceğiniz diş macunu sivilceyle beraber cildinizi de kurutabilir. Kızarıklık ve döküntülere neden olabilir. Eğer bu konuda bir şikayetiniz varsa, akne ve sivilcelerden kurtulmak için doğal yöntemleri kullanarak daha kalıcı ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Saçları Düzenli Kestirmek Daha Hızlı Uzamasını Sağlar?

Saçlarını uzatmak isteyen, fakat bir türlü uzatamayanlardan mısınız. “Saçların uzaması için her ay düzenli olarak uçlarından aldır, böylece saçın güçlenir ve daha çabuk uzar” sözünü mutlaka duymuş olmalısınız.

Saçlar ayda maksimum 2 ya da 2.5 cm uzar. Düzenli olarak her ay gidip uçlarını kestirirseniz, ki kuaför 2-3 cm. den fazla kesecektir. Saç uzatmayı unutun. Hatta saçlarınız her ay birkaç cm daha kısalmış olacak.

Eğer saç uçlarınızda ciddi kırklar ve kuruma varsa elbette kestirmeniz gerekir. Ancak bir kez kırıklarınızı aldırmanız yeterli olacak. Kestirdikten sonra saçlarınıza bakım yaparak, kestirmenize gerek kalmadan uzamalarını sağlayabilirsiniz. Saçı uzatmak ve sağlığını korumak için doğal bakımlardan yararlanabilir, saçlarınızı kestirmeden sağlıklı bir şekilde uzatmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yağlı Ciltlerin Nemlendirici Kullanmasına Gerek Yok?

Yağlı cilt nemli cilt demek değildir. Yağlı ciltler için özel olarak üretilen yağsız nemlendiriciler, cildin doğal yağ salgısını dengeleyerek sağlıklı bir nemlendirme sağlar. Ayrıca yağlı cilde sahip olanları ciltleri çok hassas olduğundan, doğal bakımlara yönlenmeleri daha akıllıca olacaktır.

Beyaz Saçları Koparırsanız Yenileri Çıkar?

Büyüklerimiz “beyazlayan saçlarınızı koparmayın. Yoksa diğerleri de beyazlar” derler. Bu konuda söylenebilecek tek şey: Üzgünüz. Ama koparsanız da koparmasanız da beyazlama bir kez başladıysa devam edecektir. Bunun koparılmayla hiçbir ilgisi yok.

Pahalı Kozmetik Ürünleri Daha İyidir.

Kozmetik firmaları ne kadar fazla reklam yapıyorsa, ürünlerin fiyatları o derecede artar. Yani siz üründen çok reklama para ödemiş olursunuz. Aslında çok ucuza alacağınız bir Hindistan cevizi yağı ya da evinizde zaten bulunan zeytinyağı, bal ve yumurtanın kullanarak kimyasallara maruz kalmadan doğal olarak güzelleşmek yerine bal özlü olduğunu duyuran bir ürüne tonlarca para ödeminin mantığının düşünmek gerekmez mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ