Ojeclub

Her Gün Bakımlı Olmak Sadece 5 Dakikada

Her Gün Bakımlı Olmak Sadece 5 Dakikada

Yatmadan Önce Alışkanlık Edinmeniz Gerekenler

Her daim güzel ve bakımlı olmak istiyorsanız, yatmadan önce alışkanlık haline getireceğiniz birkaç basit uygulamayı yapmalısınız.

Gün boyunca cildimiz, güneş ışınları, toz, hava kirliliği, sert kimyasallar ve daha pek çok zarar verici etkenle temas ediyor.  Bu kötü etkenler, zamanla cildinize önemli hasarlara neden olabiliyor.

Cildinizi en iyi tamir etme zamanı gece uyku saatleridir. Gece boyunca cilt ve saçlar kendini yeniler. Her gün yatmadan önce sadece birkaç dakikanızı ayırarak her zaman bakımlı ve güzel görünmeniz mümkün.

Dişlerinizi Fırçalayın

dis-fircala

Yatmadan önce dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin. Dişlerinizin arasına giren besinler, sabah kalktığınızda berbat bir koku oluşmasına neden olur. 2 dakika boyunca dişlerinizi yukarı-aşağı hareketlerle fırçalayın. Gerekli durumlarda diş ipi de kullanın.

Makyajınızı Temizleyin

yuz-yikama

Ne kadar yorgun olursanız olum, makyajınızı mutlaka temizleyin. Eğer cildinizin erken yaşlanmasını istemiyorsanız bu çok önemlidir.

Tonik Kullanın

tonik-kullan

Makyajınızı temizledikten sonra, yüzünüze ve boynunuza alkol içermeyen tonik uygulayın. Böylece yüzünüzdeki bakterileri oradan kaldırmış, cildinizin nefes almasını kolaylaştırmış olursunuz.

Göz Kremi

goz-kremi

Göz çevresi en çabuk yaşlanan ve yaşınızı en fazla ortaya çıkaran bölgedir. Bu nedenle gece yatmadan önce, cildinize uygun bir göz kremi sürmeyi alışkanlık haline getirin.

Nemlendirici

nemlendirici

Yatmadan önce cildinizi nemlendirmeniz, özellikle de kış aylarında iyice kuruyan cildiniz için çok önemli.

Saçınızı Toplayın

sacini-topla

Yatmadan önce saçlarınızı örün ya da yukarıda kalan bir topuz yapın. Açık kalan saçlar gece boyunca yüzünüzle temas ederek yağlanmayı arttırır ve sivilceye neden olur. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli konu saçlarınızı asla çok sıkı toplamamanız. Mutlaka gevşek olmalı. Aksi takdirde, saçınızda kırıklar olarak size geri döner.

Ayak Bakımı

ayak-bakimi

Güzel ve sağlıklı ayaklar için yatmadan önce ayaklarınızı ılık ve sabunlu suyla yıkayın. İyice kuruladıktan sonra vazelin ya da tercih ettiğiniz bir ayak kremi sürün. Bunu her gece yapmayı alışkanlık haline getirirseniz, topuklarınızda çatlamalar olmaz. Ayaklarınız yumuşacık olur.

Ellerinizi Kremleyin

elini-kremle

Ellerinizin her zaman yumuşak ve bakımlı olmasını istiyorsanız, her gece yatmadan önce ellerinize uygun bir el kremi sürmeyi ihmal etmeyin. Kremden sonra pamuklu bir eldiven kullanırsanız krem çok daha etkili olacaktır.

İpek Yastık

ipek-yastik

İpek bir yastıkta uyumak, saçlarınız için daha sağlıklıdır. Pamuklu yastıklar saçlarınızın hırpalanmasına ve dolaşmasına neden olur. Ayrıca, ipek yastıkta uyuduğunuz takdirde, sabah uyandığınızda yüzünüzde yastık desenleri sürpriziyle de karşılaşmazsınız.

İyi Bir Uyku

Zor bir günün ardında, sağlıklı bir güzellik uykusu, tüm bedeniniz için önemlidir. Ertesi gün güzel ve dinlenmiş görünmek ve enerji olmak istiyorsanız en az 7 saat uyumalı ve 23.00 civarında yatakta olmalısınız.

Uyuduğunuz odada cep telefonu televizyon gibi aletleri bulundurmamaya özen gösterin. Yatmadan önce kafein almayın.

Bu 10 madde, her gece uyumadan önce sadece birkaç dakikanızı alır. Uykuya gitmeden önce feda edeceğiniz bu birkaç dakikanın size getireceği güzellik ve sağlık ise, uzun yıllar sizi genç ve güzel gösterecek.

Tercih Sizin.

Bu makale size yararlı oldu mu? Lütfen yorumunuzu bize yazın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ