Ojeclub

Her Şey Kötü Mü Gidiyor?

Her Şey Kötü Mü Gidiyor?

Her şey kötü mü gidiyor? Aksilikler üst üste geldiğinde ne yapılmalı? Karamsar olmamak yapılması gerekenler. Hayatınız yolunda gitmiyorsa nasıl davranmalısınız?

Her Şey Kötü Mü Gidiyor?

Kötü olaylar üst üste geliyor, hiçbir şey iyi gitmiyorsa yapmanız gereken durup silkinmektir. Umutsuzluğa kapılmayın. Hiçbir şey sonsuza kadar kötü gidemez. Her gecenin mutlaka bir sabahı vardır. Derin bir nefes alın, silkinin ve hayatınızı yeniden yoluna koymak için güçlenin.

Bugün tüm kapılar yüzünüze kapanıyor gibi görünebilir. Ama bu daha sonra çok daha iyi kapıların açılmayacağı anlamında gelmez. Bazen bir şeyler üst üste kötü gider. Ama ardından öyle güzel şeyler gelir ki yaşadığınız umutsuzlukları tamamen unutturur.

Hayat mevsimler gibidir. Bazen fırtınalar kopar, her yer kararır. Ardından güneş açar pırıl pırıl bir güne uyanırsınız. Hayatınızda ters giden bir şeyler olduğunda güzel günlerin mutlaka geleceğini aklınızın bir yerine yazın.

Her Şey Kötü Mü Gidiyor?

Hayattan umudunuzu kesmeyin. İnsan güçlü bir varlıktır. Yeter ki gücünüzün farkında olun. Gerçekten istediğinizde başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Elbette hayatta her şeyin dört dörtlük olmasını bekleyemeyiz. Aksiliklerle karşılaşmamız her zaman mümkün. Aileler ve dostlar işte bu günler içindir. Kendinizi çaresiz hissettiğinizde yakınlarınızdan yardım isteyin. Bazen bir dosta sadece sohbet etmek ve dertlerinizi unutup bir parça da olsa rahatlamak için bile ihtiyaç duyulabilir.

Hayatınızda mutlaka daha önce de zor günleriniz olmuştur. Belki şu anda hatırlamıyorsunuz bile. İşte şu an içinde bulunduğunuz durum da bunlardan biri. Bir süre sonra problem mutlaka çözülecek ve siz şu an içinden çıkamayacağınızı sandığınız bu günleri ileride hatırlamayacaksınız.

Kötü bir durumla karşı karşıyaysanız, özellikle de böyle dönemlerde kendinizi asla bırakmayın. Beslenmenize ve sağlığınıza daha fazla dikkat edin. Eğer sağlığınıza bir zarar gelirse, içinde bulunduğunuz durumdan kurtulmak bir yana çok daha kötü durumlara düşebilirsiniz. Bu nedenle sağlığınızı asla ihmal etmeyin.

Bilmeniz gereken tek şey, şartlar ne olursa olsun düzeleceğidir. Ancak mutlaka bir zamanı vardır. O zaman geldiğinde her şey teker teker yoluna girer. Endişeye kapılmayın. Fiziksel ve ruhsal sağlığınız yerinde olduğu sürece başaramayacağınız, üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey yok. Unutmayın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ