Ojeclub

İdrar Yolu Enfeksiyonunda Doğal Tedaviler

İdrar Yolu Enfeksiyonunda Doğal Tedaviler

İdrar yolu enfeksiyonunda doğal tedaviler. İdrar yolu yanmaları için evde yapılabilecek tedaviler nelerdir? Vajinal akıntı ve ağrılar için tedavi yöntemleri.

İdrar Yolu Enfeksiyonunda Doğal Tedaviler

İnsan vücudu karmaşık bir sistemdir. Bu karmaşık sistemde zaman zaman sorunlar ortaya çıkabilir. İdrar yolundaki bakterilerin, böbrek ve mesane yoluyla enfeksiyonlara neden olası da ciddi bir sorundur. Bu oldukça ağrılı ve ihmal edildiğinde de ciddi sorunlar ortaya çıkarabilen bir rahatsızlıktır.

İdrar yolu enfeksiyonları için evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var. Hastalık başladığında öncelikle bu yöntemleri denemek çözüm olabilir. Ancak buradaki bilgiler tavsiye niteliğindedir. Sorun çözülmediği takdirde mutlaka bir doktora başvurmanız gerekir.

Doğal Tedaviler

  • Bir bardak suya, bir paket karbonat karıştırın. Bu su ile yıkayın. Karbonat asit düzeyini dengeleyerek bakterilerin azalmasını sağlar.
  • Yaban mersini idrar yolu enfeksiyonları için kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Meyveyi çiğ olarak yiyebilir ya da kaynatarak suyunu içebilirsiniz.
  • Ananasta bromelain adı verilen bir enzim bulunur. Düzenli olarak ananas yemek idrar yolu enfeksiyonlarını önler.
  • Günde 8-10 bardak su içmek ve karın alt bölgesine sıcak kompresler yapmak ağrınızı azaltarak enfeksiyonun azalmasına yardımcı olur.
  • Kivi, ananas, domates, kavun gibi bol C vitamini içeren meyveler idrardaki asitlenmeyi önleyerek idrar yolu enfeksiyonlarını azaltır.
  • Kızılcık suyu bakteri oluşumunu engeller. Kızılcık suyunu kaynatarak düzenli olarak içebilirsiniz.
  • Sandal ağacı yağı, çay ağacı yağı, bergamot yağı ve ardıç yağını karıştırarak tüm mesaneyi bu karışımla ovalayın. 3-4 gün boyunca kullanın. Enfeksiyon oluşmasına neden olan bakterileri yok eder.
  • Bira, soda gibi gazlı içecekler alkol, aşırı kafein ve aşırı baharatlı yiyecekler idrar yolu enfeksiyonlarına neden olur. Bunlardan uzak durmalısınız.
  • Doğal olmayan tatlandırıcılar idrar yolunda enfeksiyon oluşturar. Eğer şeker hastası değilseniz suni tatlandırıcı kullanmayın.
  • Limon suyu, havuç suyu ve turp suyu mükemmel antioksidanlardır. Düzenli olarak tüketerek, başta idrar yolu olmak üzere birçok enfeksiyondan korunabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalar kimyasal ilaçlara başvurmadan önce tedavi ya da önleme amaçlı olarak denenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ