Ojeclub

İLİŞKİNİZDE BU HATALARI YAPMAYIN

İLİŞKİNİZDE BU HATALARI YAPMAYIN

Tanışma aşaması geçildi, ilişki başladı…

Bu ilişkinin gidişatına bağlı olarak, hayatınızın en iyi, ya da en kötü bölümü olacak. İlişkinin iyi gitmesi için, sıklıkla yapılan şu hataları yapmayın…

Romantizmi Kaybetmeyin

İlişkilerin bitmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Partnerinize karşı kayıtsız olmak, sıradan biri gibi davranmak ilişkiye ciddi zararlar verir. Birlikteliğinizi uzun süre mutlu bir şekilde devam ettirmek istiyorsanız, arada sırada romantik sürprizler yapın.

Aşırı Kontrolcü Olmayın

Karşınızdakini sürekli kontrol altında tutmaya çalışmak, çok sık aramak, baskı kurmak ilişkiye zarar verir. Partneriniz bunalır, nefes alamaz hale gelir. Bunun sonucunda, kendine göre kaçamaklar yapmaya başlar. Telefonlar kapalı olmaya, buluşma zamanlarında yeni yeni mazeretler uydurmaya başlar. Bu da her iki taraf için yıpratıcıdır.

Mükemmelliyetçi Olmayın

Hepimiz insanız ve hatalar yaparız. Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Kendinize bile veremeyeceğiniz sözleri, karşınızdakinden de beklemeyin.

Çatışmadan Kaçının

Kavga, hiçbir şeyin çözümü değildir. Sorunları sakin ve kırıcı olmadan konuşmak, her zaman daha iyi sonuç verir. Saldırganlık ve asabi davranışlar ilişkiyi bitirir.

Mücadele Edin

Eğer uzun ömürlü bir ilişki istiyorsanız, mücadele edin. Karşınızdakinin küçük hatalarını büyütmeyin. Zaman zaman fedakar olun.

Onu Değiştirmeye Çalışmayın

İnsanlar genellikle, kendileriyle tamamen zıt kişilerden hoşlanır. Eğer siz de böyle bir seçim yaptıysanız, karşınızdakini değiştirmeye, sizin gibi düşündürmeye çalışmayın. Zaten bu pek de mümkün değildir.

Tüm Sırlarınızı Paylaşmayın

İlişkide dürüstlük ve iletişim çok önemlidir. Ama karşınızdaki kişiyle çok uzun zaman geçirip onu iyice tanımadan, sadece size özel veya ailenizle ilgili sırları paylaşmayın. İncinirsiniz.

Bağımlı Olmayın

Her anınızı birlikte geçirmeye çalışmayın. İki tarafın da kendine zaman ayırması gerekir. Bu ilişkiyi her zaman canlı tutar.

Farklılıkları Büyütmeyin

Eğer ilişkinizi ileriye taşımak istiyorsanız farklı yönlerinizin üzerinde çok fazla durmayın. Aynı müzikten hoşlanmayabilir, ekonomik olarak farklı olabilir, arkadaşlıklar, kariyer gibi şeylerde aranızda farklar olabilir. Eğer çok temel değerlerinize uygun davranmıyorsa sıkıntı olabilir. Ancak ufak tefek farklılıkları abartmayın.

Para İle İlgili Konuşmayın

Para her ilişkide zor bir durumdur. Paranın nasıl harcandığı konusunda anlaşmazlıklar yaşanabilir. Eğer ciddi bir ilişkiniz varsa, para konusunda karşınızdakinin rencide olabileceği konulara girmeyin

Takdir Etmeyi Unutmayın

“Teşekkür Ederim”, “Seni Seviyorum” kelimelerini mutlaka kullanın. Kendini harika ve önemli hissedecek, size olan sevgisi sürekli artarak devam edecektir.

İlişkinizde bu hataları yapmazsanız, daha uzun süreli, iki tarafın da birbirini yıpratmadığı, mutlu bir beraberlik kaçınılmaz olacaktır.

Bu makale size yararlı oldu mu?

Sormak istediğiniz her konuda bize yorum yazın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ