Ojeclub

İlişkinizi Canlı Tutacak İpuçları

İlişkinizi Canlı Tutacak İpuçları

İlişkinizi Canlı Tutun, monotonlaşan ilişkiler için, çiftler birbirine nasıl yakınlaşır, eşinizle sıkılmadan vakit geçirme, evlilikte zamanla uzaklaşma

İlişkinizi Canlı Tutacak İpuçları

Henüz çıkmaya yeni başladığınız dönemdeki heyecan, yıllar geçtikçe azalır ve ilişki monoton, sıkıcı ve çekilmez olmaya başlar. Oysa sadece birkaç ipucunu hayatınıza geçirerek yeniden ilk günlerdeki gibi keyifli zaman geçirmeniz mümkün.

Belirli Saatlerde Rutinler Oluşturun

Sabah saat 8’de kahvaltı yapmak veya akşam saat 20’de akşam yemeği gibi sıkıcı rutinlerden değil, birlikte olmaktan keyif alacağınız rutinler oluşturun. Örneğin akşam çocuklar uyuduktan sonra bir şeyler içmek gibi. Birlikte sarılarak film izlemek, ya da keyif aldığınız herhangi bir şey için birbirinize vakit ayırmak.

iliskinizi-canli-tutacak-ipuclari1

Baş başa Bir Gece İçin Tarih Belirleyin

Haftada ya da ayda bir gün belirleyin. Çocuklara bakacak birini ayarlayın ve birlikte dışarı çıkın. Baş başa keyifli vakit geçirin. Bu uzun süredir rutinleşen ilişkinizi canlandırmak için harika bir yöntemdir.

Beraber Yapabileceğiniz Bir Hobi Bulun

Ortak bir hobi birlikte hem daha uzun süre hem de daha keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Belirli bir proje üzerinde çalışmak aranızda sağlam bağlar kurmanıza yardımcı olur.

iliskinizi-canli-tutacak-ipuclari2

Aynı Odada Zaman Geçirin

Eşiniz bir odada bilgisayarda çalışırken, sizin diğer bir odada başka bir şeyle ilgilenmeniz uzaklaşmanıza neden olur. Aynı şeyleri yapmasanız bile aynı odada olmaya çalışın. Arada bir birbirinize laf atmanız bile iletişiminizi arttırmaya yardımcı olur.

İletişim İçin Her Yolu Kullanın

Günümüzde telefonlar artık sadece konuşmak için kullanılmıyor. Gün içinde sosyal medyayı kullanarak da eşinize küçük mesajlar iletin. Sıkıcı iş ortamında, sizden gelen hoş bir ileti eşinizin moralini yükseltir.

Anıları Canlı Tutun

Birlikte ara sıra eski albümleri karıştırın. Eski güzel anılardan konuşun. Bu ilişkiyi her iki taraf için de taze tutar.

Günlük İşleri Birlikte Yapın

Siz yemekleri ısıtırken, eşinizden masaya tabakları koymasını isteyin. Eşiniz arabasını yıkarken siz de içinin temizliğine yardımcı olun. Fırsat buldukça her işi paylaşmaya çalışın.

Sürpriz Yapın

Arada sırada eşinize bir öğle yemeği sürprizi yapın. Hava güzelse küçük birer sandviç hazırlayıp açık havada yemeğe davet edin.

Arada sırada tüm elektronik aletlerden uzaklaşıp sadece sohbet edin. Telefonları, bilgisayarları ve televizyonu kapatın. Birbirinize espriler yapın. Birlikte gülün. İlişkiniz ne kadar uzun süredir devam ediyorsa etsin hep mutlu kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ