Ojeclub

İnce Telli Saçlarınızı Kalınlaştırabilirsiniz

İnce Telli Saçlarınızı Kalınlaştırabilirsiniz

İnce Telli Saçlarınızı Kalınlaştırabilirsiniz, saç tellerini kalınlaştırmak, dolgun saçlar için, ince telli saçları kalınlaştırmak, Doğal saç bakım maskeleri

İnce Telli Saçlarınızı Kalınlaştırabilirsiniz

Saçlar kadınların kendilerini güzel hissetmelerini sağlayan en önemli aksesuarlarıdır. Gür ve kalın telli saçlara sahipseniz, saçınızı bir tokayla tutturarak bir güzel görünebilirsiniz. Banyodan çıkıp kurumasını bile beklemeden dışarı çıkar, yine de güzel görünürsünüz.

Peki iççe telli saçlara sahip olanlar?

Önce saçları dolgunlaştıran ürünler sürülecek, ısı koruyucu, dolgun görünüm veren ürünler, ardından fön…

Her gün bu eziyete katlanmaktan bıkanlar için birkaç önerimiz var.

Saçlarınızı Nasıl Kalınlaştırırsınız

Saçlar uzadıkça incelmeye başlar. Ancak saçların incelmesini azaltmanın bazı formülleri var.

ince-telli-saclarinizi-kalinlastirabilirsiniz3

Sert Kimyasallar Kullanmayın

 • Şampuanlar ve saç bakım ürünleri sert kimyasallar içerir. Anlık olarak bize saçlarımızı güzel hissettirebilirler. Ancak uzun vadede saçlara ciddi zararlar verirler. Ürün alırken etiketine mutlaka bakın.
 • Sodyum sülfat içeren ürünleri satın almayın. Saç dökülmeleri, saçlardaki incelmeleri tiftik görünümü, elektriklenme, saç derisinde kuruma, yağlanma, kepek ve daha pek çok saç sorununun ana nedeni şampuanlarda sıkça kullanılan “Sodyum Sülfat”tır.
 • Doğal ya da organik ürünler seçin.
 • Saçlarınızı çok sık yıkamayın. Kafa derisini kaplayan, sık yıkanan saçlarda, saçları besleyen ve koruyan doğal yağ dokusu dengesi bozulur.
 • Doğal kıllardan yapılmış saç fırçaları kullanın. Özellikle saç köklerini fırçalayın. Yeni saç oluşumu uyarılır ve kan dolaşımı artarak saçlar canlanır. Eğer fırça kullanamıyorsanız, geniş dişli bir tarak kullanın.
 • Islakken saçlarınızı taramayın.
 • Sıcak yağlarla masaj yapın. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve jojoba yağını mikrodalgada birkaç saniye ısıtarak saç diplerine masaj yapın. Seçtiğiniz yağı, saçınızda en az 45-60 dakika bekletin. Sonra durulayın.
 • Isı işlemlerinden mümkün olduğunca uzak durun.
 • Şekillendiriciye ihtiyaç duyduğunuzda kimyasal şekillendiriciler yerine argan yağı tercih edin.
 • Eğer saçlarınız çok fazla beyazlamıyorsa, bir süre de olsa saçlarınızı boyamamaya çalışın.

Saçları Kalınlaştıran Doğal Yöntemler

ince-telli-saclarinizi-kalinlastirabilirsiniz1

Yumurta ile Protein Tedavisi

Saç, proteinlerden oluşur. Bu yüzden sağlıklı saçın protein takviyesine ihtiyacı vardır. Yumurta saçlarınız için iyi bir protein kaynağıdır. Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak bir ya da iki yumurta ile aloe vera jeli karıştırın. Islak saçlarınıza sürün.10-15 dakika bekletin. Haftada iki kez uygulayın.

Çemen Tohumları ile Maske

Çemen tohumlarını en az 10 saat suda bekletin. Sonra süzerek blenderdan geçirin. Yumuşah bir hamur halinde saç derinize sürün. 30 dakika bekletin ve yıkayın.

Keten Tohumu

Keten tohumu doğal omega-3 deposudur. Su dolu bir kaba 3 çorba kaşığı keten tohumu koyun. 5 gün boyunca bekletin. Bu su ile, yıkanmış saçınızın son durulamasını yapın.

Avokado Maskesi

Avokado saçlar için çok besleyici vitaminler içerir. Olgun bir avokado ve muzu karıştırıp püre haline getirin. Diplerden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. Düzenli olarak bu maskeyi uyguladığınızda sonuçlara inanamayacaksınız.

ince-telli-saclarinizi-kalinlastirabilirsiniz2

İpuçları

 • Saçlarınız kuruysa, kullandığınız saç kremine jojoba yağı ekleyin.
 • Saçlarınızı yıkamadan önce, diplerine 30 dakika zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı uygulayıp sonra yıkayın.
 • Saçlarınızı çok sıkı toplamayın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ