Ojeclub

IPL Epilasyon Nedir?

IPL Epilasyon Nedir?

IPL Epilasyon Nedir, IPL epilasyon nasıl uygulanır, yan etkileri nelerdir, tüyler kalıcı olarak nasıl yok edilir, en ucuz epilasyon sistemi nedir

IPL Epilasyon Nedir?

Vücuttaki tüyler, hele de yaz aylarında tam bir baş belasıdır. Neyse ki gelişen teknoloji ile istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkün.

IPL Epilasyon Nedir

IPL epilasyon, kıl köklerine odaklanan ışık dalgaları sistemidir. Kıl köklerine düzenli aralıklarla ışık gönderilir. Kıl folekülleri buharlaşarak yok olur.

Tek Seferde Birden Fazla Dalga Yayar

IPL epilasyon sisteminin en önemli farkı, birden fazla ışın göndermesidir. Farklı dalga boylarındaki ışınlar kıl pigmentlerini hedef alır. Koyu renk kıllar hızlı bir şekilde kaybolur.

Aslında Bir Lambadır

Işık dalgalarını yayan bu cihaz, aslında sıradan bir ampulden farklı değildir. Kısa aralıklarla yanıp söner. IPL epilasyon kalıcı olarak kabul edilmez. Daha çok kalıcı kıl azalması denebilir.

ipl-epilasyon-nedir1

IPL Epilasyon Nerelerde Kullanılır

Tüyleri yok etmesi dışında, epilasyonla gönderilen yoğun ışık, kılcal damarların tedavisinde de kullanılır. Kılcal damarlar da kıllar gibi yüzeye yakın olduğundan, kıllar yok edilirken kılcal damarlar da tedavi edilmiş olur. Ayrıca;

Cilt gençleştirme, cilt lekelerinin tedavisi, siğiller ve yara izleri tedavisi, akne izleri, dövmelerin silinmesi ve sedef hastalığında kullanılır.

IPL Epilasyon Lazerden Daha Ucuz

Lazer epilasyon oldukça pahalı bir uygulamadır. Eğer vücudunuzda geniş bir alandaki tüylerden kurtulmak istiyorsanız IPL epilasyon çok daha hesaplıdır.

Açık Tende Daha İyi Sonuç Verir

IPL epilasyon melaninleri hedefler. Bu nedenle açık renk tendeki, koyu renkli kılları çok daha kolay yakalar. Koyu tenlerde ise hedefi yakalamakta zorlandığından hafif yanıklara neden olabilir. IPL epilasyon yöntemi açık renk ve beyazlaşmış kılları yok etmekte de zorlanır. Bu nedenle doğal sarışınlarda IPL uygun bir yöntem değildir.

ipl-epilasyon-nedir2

IPL Epilasyon Acı Verir mi?

IPL epilasyon, lazer epilasyonun tersine çok daha az hissedilir. Belki çok hassas tenlerde hafif bir yanma hissedilebilir. Vücutta kullanıldığı bölgeye göre de değişiklik gösterir. Uygulama öncesinde anestezi amaçlı soğuk jeller kullanılarak acı hissi tamamen ortadan kaldırılabilir.

Yan Etkileri Nelerdir?

En sık rastlanan yan etki kızarıklık, çok nadiren de şişliktir. Bunlar da birkaç gün içinde kaybolur. Koyu renkli tenlerde oluşabilir. Gözler uygulama sırasında korunmalıdır.

Uygulama Sonrasında Bakım

IPL epilasyon uygulandıktan sonra, uygulanan bölge temiz ve nemli tutulmalıdır. 2 ya da 3 gün sıcak banyo, kese ve masaj yapılmamalı, güneşe çıkılmamalıdır.

IPL Epilasyonu Kimler Kullanamaz?

Başta cilt olmak üzere, kanser hastaları, gebeler, şeker hastaları, sara (epilepsi) hastaları, kan sulandırıcı ilaçlar kullananlar, uygulanacak bölgede yara veya uçuk olanlar, son bir ay içinde güneşlenenler ve solaryuma girenler IPL epilasyonu kullanamazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ