Ojeclub

Kadınların Alışveriş Tutkusunun 5 Nedeni

Kadınların Alışveriş Tutkusunun 5 Nedeni

Kadınların Alışveriş Tutkusunun 5 Nedeni, Kadınlar neden alışveriş yapmadan duramaz, gereksiz şeyler neden alınır, kadınlar alışveriş yaparak ne anlatır,

Kadınların Alışveriş Tutkusunun 5 Nedeni

Erkekler sadece bir şeye ihtiyaçları olduğunda alışveriş yaparlar. Oysa alışveriş neredeyse her kadının tutkusudur. İhtiyaçları olmasa da alışveriş yapmadan duramazlar. Aslında hiç de gerekli olmadığı halde sırf almak için alınan objelerle doludur evler. Bu önlenmesi zor bir takıntıdır. Peki, nedir bu önlenemez alışveriş tutkusunun nedenleri?

Kadınların Alışveriş Tutkusunun 5 Nedeni

1- Stresle Başa Çıkmak

Kadınlar stresli olduklarında daha fazla alışveriş yapma eğilimindedir. Alışveriş genelde kadınları rahatlatır. Ekonomik durumuna göre, bazı kadınlar lüks mağazalarda pahalı kozmetik veya giysi alışverişiyle rahatlarken, daha alt gelir grubundaki kadınlar ise indirimli satışları ve ucuz mağazaları hedefler. Alınan şeyin ne olduğundan daha çok, kendilerini şımartma isteği ile alışveriş dürtüsü oluşur.

2- İntikam İsteği

Evde kocasından beklediği ilgiyi göremeyen kadın, alışverişe çıkarak gerekli olsun olmasın, kocasının parasını harcayarak mutlu olur. İçten içe hıncını alır.

3- Diğer Kadınlardan Daha Güzel Görünmek

Aslında zannedildiği gibi kadınlar erkeklere güzel görünmekten daha çok, kendi hemcinslerine hava atmayı ister. Sokaklar birbirlerini tepeden tırnağa süzen kadınlarla doludur.

4- Özgüven Eksikliği

Kadınlar daha şık giyinerek, daha çok bakım yaparak kendilerine olan güvenlerini arttırma çabasındadır. Sabahın erken saatlerinde çocuğunu okula yetiştirmek için aynaya bakmadan çıkan kadın, daha ezik, hareketleri daha hızlı ve kafası önüne eğik dururken, akşam okuldan almaya gittiğinde gayet şık giyinmiş, saçlar fönlenmiş, makyaj yapılmışken dimdik yürür. Ağır hareketlerle etrafını süzerken özgüven tavandadır.

5- Yalnızlık

Kadın sosyal değilse, arkadaşlık konusunda sıkıntı yaşıyorsa can sıkıntısından da alışveriş yapar. Yapacak başka bir şey bulamayan kadın, en yakınındaki alışveriş merkezlerinin zorunlu müdavimidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ