Ojeclub

Kalın Kaşlarınıza Yeniden Kavuşabilirsiniz

Kalın Kaşlarınıza Yeniden Kavuşabilirsiniz

Kalın kaşlar yeniden moda oldu. İnce kaş modasına uyarak incecik hale getirdiğiniz kaşlarınızı nasıl tekrar kalınlaştırabilirim diye kara kara düşünmeyin. Doğal yöntemlerle kaşlarınız yeniden eski gür ve kalın hallerine yeniden kavuşabiliyor.

Ya da kaşlarınız zayıf ve güçsüzse aynı yöntemleri kullanarak gür ve güçlü karakterli kaşlara kavuşabilirsiniz.

 Nasıl mı?

Önereceğimiz birkaç pratik yöntemle, kaşlarınız yüz ifadenizi yeniden şekillendirecek.

• Eğer en kısa sürede sonuç almak istiyorsanız; kaşlarınızı günde birkaç kez bitmiş maskaranınız fırçası, ya da bir diş fırçasını vazeline batırarak kaşlarınızı fırçalayın. Birkaç hafta içinde sonuçlara inanamayacaksınız.

• Hint yağı tüm kıl köklerini güçlendirmesiyle bilinir. Her gün bir kez kaşlarınızı önce kaşların çıkış yönüne doğru, kuru bir fırçayla fırçalayıp, uygulama yapacağınız bölgede kan dolaşımını hızlandırdıktan sonra, bir miktar Hint yağını masaj yaparak uygulayın. Bir saat beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

• Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz soğan, içerdiği kükürtle kaş köklerini uyararak, yeni kaşların çıkmasını ve kaşların güçlenmesini sağlar.

• Kaşlarınızı düzeltirken ağda kullanmayın. A, C, E ve B3 vitaminlerini düzenli olarak kullanın. Günde 2 litre su içmeye ve lifli besinler tüketmeye özen gösterin.

• Kaş köklerini kalınlaştırmak için çörek otu yağı ve Hint yağını karıştırarak, her gün kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın.

• 1 diş sarımsağı ezerek 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı bastırarak, ser bir masaj ile kaşların çıkış yönüne doğru uygulayın. Bu karışımı gece yatarken uygulayıp, sabah uyandığınızda bol su ile temizleyin. Çok kısa bir süre içinde kaşlarınızın kalınlaşmaya başladığını göreceksiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ