Ojeclub

Kepek Hakkındaki Gerçekler

Kepek Hakkındaki Gerçekler

Aslında Bir Mantar Türüdür

kepek-hakkindaki-gercekler-mantar

Kepek sadece kötü bir görüntüden ibaret değil, aslında herkeste oluşabilen bir mantar türüdür. Tamamen normal saçlarda da bulunabilir. Rahatsız edici olan soyularak görünür hale gelmesidir.

Sebep Kuru Saç Derisi Değil

kepek-hakkindaki-gercekler-kurusac

Bilinenin aksine kepek, kuru saçların değil, yağlı saç derisinin sorunudur. Yağ birikimi, mantarlar ve ölü derilerin birleşiminin sinir bozucu görüntüsüdür.

Tedavi Edilemez

Ne yazık ki, kepeklerden kesin kurtulmayı sağlayacak bir ilaç mevcut değil. Ancak mümkün olduğunca temiz tutmak ve kepekli saçlara özel şampuanlar kullanmak, kepek görünümü azaltılabilir.Kepekli ve yağlı saçlardan kurtulmak için tıklayın

Fazla Taramak Durumu Daha Da Kötüleştirir

kepek-hakkindaki-gercekler-tarak

Kepeklerin düşmesi için sık sık taramak durumu daha kötü hale getirir. Eğer kaşıntıya neden oluyorsa, hassas ciltler için özel şampuanlar kullanın. Kaşıntı gittikçe artan bir hale gelirse, doktora müracat edin.

Her Yaşta Görülebiliyor

15 ile 50 yaş aralığındaki tüm insanlarda kepek görülebiliyor. Kepek en yaygın saç derisi hastalıklarından biridir ve nüfusun yarısından fazlasında görülür.

Sadece Saçlarda Değil

kepek-hakkindaki-gercekler-kirpik

Kepek, sadece saç derisiyle ilgili bir rahatsızlık değildir. Vücudun pek çok yerinde de görülmektedir. Yağ salgısının fazla olduğu durumlarda, gözlerde, kaşlarda, kirpiklerde de görülebilir.

Mevsimler

Kepek yaz aylarında, soğuk kış günlerine göre nispeten hafif azalır. Muhtemel suçlu kuru hava olmakla birlikte alkol, stres ve yeterli su tüketmemek de sebepler arasındadır.

Saç Dökülmesi

Unutmayın, saçlarda dökülme tamamen normaldir. Her saç tipinde belli miktarlarda dökülme görülür. Ancak yapılan çalışmalar, kepekli saçların, kepeksiz saçlara göre iki kat daha fazla döküldüğünü ortaya çıkarmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ