Ojeclub

Kırılmadan Hızla Uzayan Tırnaklar

Kırılmadan Hızla Uzayan Tırnaklar

Kırılmadan Hızla Uzayan Tırnaklar, Tırnak kırılmalarını önlemek için, tırnakların daha hızlı uzaması için, doğal yöntemler, doğal tarifler, tırnak sağlığı için

Kırılmadan Hızla Uzayan Tırnaklar

Güzel görünümlü eller için, bakımlı ve sağlıklı tırnaklar çok önemlidir. Ayrıca, tırnakların sağlığın, genel sağlığımızın da göstergesidir.

Çatlayan, kırılan veya çabuk uzamayan tırnaklar can sıkıcıdır. Çok basit ipuçlarını kullanarak hızlı uzayan sağlıklı tırnaklara sahip olmak mümkündür.

Zeytinyağı

Yatmadan önce, tırnak etlerine sıcak zeytinyağı ile 5 dakika masaj yapın. Pamuklu eldiven giyerek uyuyun. Ayrıca daha hızlı uzamaları ve kırılmamaları için 15-20 dakika sıcak zeytinyağı içine tırnaklarınızı batırın. Tırnak sağlığı için bilinen en eski ve en etkili yöntemdir.

kirilmadan-hizla-uzayan-tirnaklar1

Hindistan Cevizi Yağı

¼ fincan Hindistan cevizi yağı, 174 fincan bal ve 4 damla biberiye yağını karıştırın. Mikrodalgada 20 saniye ısıtın. Tırnaklarınızı 15 dakika bu karışımın içinde bekletin. Haftada iki kere tekrarlayın. Tırnakların hızlı büyümesini sağlar. Ayrıca tırnağı nemli tutarak kırılmasını önler. Manikürden kaynaklanan enfeksiyonları da önler.

Limon

1 yemek kaşığı limon ve 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile mikrodalgada 10 saniye ısıtın. Tırnaklarınızı 10 dakika içinde bekletin. Her gün tekrarlayın. Tırnaklarınızı güçlendirir, uzamasını hızlandırır ayrıca tırnakları beyazlatarak daha güzel görünmesini sağlar. Eğer kara veya kesiğiniz varsa uygulamayın. Canınızı yakabilir.

kirilmadan-hizla-uzayan-tirnaklar2

Atkuyruğu

İçerdiği kalsiyum ve silis ile tırnak güçlenmesinde önemli faydaları vardır.

¾ çay kaşığı kurutulmuş atkuyruğunu 2 bardak suda 10-15 dakika kaynatın. Soğuyunca tırnaklarınızı 20 dakika boyunca bu suda bekletin. Haftada 3-4 kez uygulayın. Ayrıca, sağlıklı tırnaklar için günde bir kez bu çayı içebilirsiniz.

Isırgan Otu

Bir bardak kaynar suya 2-3 çay kaşığı kurutulmuş ısırgan ekleyin. Bir kapak kapatarak 10 dakika demleyin. Ardından süzün ve biraz bal ekleyin. Bu çayı her gün düzenli olarak için. Tırnak sağlığınız belirgin derecede artar.

kirilmadan-hizla-uzayan-tirnaklar3

Domates

Domates tırnak sağlığı için oldukça önemli olan biotin içerir. Ayrıca tırnak sağlığı için gerekli olan A ve C vitaminleri domateste bol miktarda bulunur.

½ fincan domates suyu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Tırnaklarınızı 10 dakika bu karışımda bekletin. Arzu ettiğiniz sonuca ulaşana kadar her gün tekrarlayın.

Protein

Beslenmenize daha fazla protein ekleyerek tırnaklarınızın daha çabuk uzamalarını sağlayabilirsiniz. Protein eksikliği tırnakları zayıflatır ve üstlerinde beyaz lekeler oluşmasına neden olur.

kirilmadan-hizla-uzayan-tirnaklar4

Ayrıca şunları da unutmayın;

Tırnaklarınızın temizlik malzemelerindeki sert kimyasallara maruz kalmaması için eldiven kullanın.

Tırnak yeme huyunuz varsa derhal bırakın.

Yeşil çay tüketin.

Sık manikür yaptırmayın.

Nemli kalmalarını sağlamak için yatmadan önce vazelin sürün.

Bol D vitamini almak için sabahları güneşe çıkın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ