Ojeclub

Kirpiklerinizi Doğal Yollarla Uzatın!

Kirpiklerinizi Doğal Yollarla Uzatın!

Kirpiklerinizi Doğal Yollarla Uzatın, doğal kirpik uzatma, kirpiklerimi nasıl uzatabilirim, seyrek kirpikler, kısa kirpikler, kirpikleri sıklaştıran yöntemler

Kirpiklerinizi Doğal Yollarla Uzatın!

Tıpkı saçlarınız gibi, kirpikleriniz de uzayabilir. Kirpikler sizin sağlığınıza ve genetik yapınıza bağlı olarak şekillenir.

Gözerinizi ovuşturmak, sürekli sürdüğünüz rimelin verdiği hasarlar, sağlıksız beslenme sonucunda kirpikler uzayamaz ve var olan kirpikler de dökülür. Takma kirpik kullanmak geçici olarak hoş bir görüntü elde etmenizi sağlar. Ancak hem zaman hem para kaybına neden olur. Oysa kirpiklerinizi doğal yollarla kalıcı olarak büyütebilir, her zaman gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin1

Hindistan cevizi yağı kirpiklere nefes aldırır. Kirpik köklerine inerek büyümeyi uyarır. Daha dolgun görünüm verir. Yatmadan önce, kirpiklerinize Hindistan cevizi yağı sürün.

Vazelin

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin2

Yatmadan önce temiz bir rimel fırçası ya da pamuklu çubukla kirpik diplerine ve kirpik boylarına vazelin sürün. Birkaç hafta içinde kirpiklerinizin büyümeye başladığını göreceksiniz.

Zeytinyağı ve limon

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin3

Zeytinyağı yüzyıllardır saç ve kirpik bakımında kullanılır. Zeytinyağının içine bir iki damla limon suyu ekleyerek, limonun doğal antiseptik ve antimikrobiyal etkisinden de yararlanmış olursunuz. Bu karışımı her gece yatmadan önce kirpik diplerine ve tük kirpiklerinize uygularsanız, birkaç ay içinde kirpiklerinizin fark edilir derecede uzadığını gözlemlersiniz. Aynı zamanda gözlerdeki çapaklanmaları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Yeşil Çay

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin4

Yeşil çayın içinde bulunan flavonoidler kirpiklerin uzamasını destekler. Yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Yeşil çayın insan sağlığı üzerindeki faydalı etkileri tartışılmaz. Çayınızı içtikten sonra, fincanını dibinde kalan çaya bir pamuklu çubuk batırarak kirpiklerinize sürün. Hem kirpiklerinizin uzamasına yardım eder hem de kirpik diplerini temizler.

Vitamin H (Biotin)

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin5

Vitamin H saç ve kirpik büyümesini uyarır. Sardalye, ceviz, badem, bira mayası, muz, yumurta sarısı ve tahıllarda bulunur. Beslenmenize H vitamini eklemek hem kirpiklerinizin hem de saçlarınızın hızlı uzamasını destekler.

Göz Kapağı Masajı

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin6

Göz kapaklarına nazikçe yapılan masaj, kan akışını arttırarak kirpiklerin büyümesini destekler. Ellerinizi yıkadıktan sonra göz kapağı ve kirpik çizgisi boyunca parmaklarınızla masaj yapın.

Fırçalama

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin8

Kirpiklerinizi günde bir – iki kez fırçalamak, kirpik sağlığı ve uzaması için çok yararlıdır.

Beslenme

Protein ve vitamin açısından zengin bir beslenme, kirpik ve saç büyümesini destekler. Kirpik büyümesine yardımcı olmak için, balık, yumurta, fasulye, yoğurt ve soya tüketin.

Nazik Davranın

Kirpiklerinizi-Dogal-Yollarla-Uzatin7

Maskara kirpiklerinizin kurumasına neden olabilir. Özellikle sudan etkilenmeyen rimelleri çıkarmak oldukça zordur ve temizleme işlemi kirpiklerin kopmasına neden olur. Kirpiklerinizi fırsat buldukça dinlendirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ