Ojeclub

Kışın Cilt Bakımını İhmal Etmeyin!

Kışın Cilt Bakımını İhmal Etmeyin!

Kış başladı. Soğuk hava, kaloriferle ısıtılan oksijensiz ortamlar, kuru hava yaşımız ne olursa olsun, cildimize ciddi zararlar veriyor.

Her kadın, sağlıklı, ışıl ışıl parıldayan, bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak ister. Cildimiz ruhumuzun aynasıdır. Aynı zamanda bizi oluşturan genlerimize bağlı olarak farklılıklar gösterir. Mükemmel genlere sahip değilseniz, yapmanız gereken dışardan gelen zararlı etkileri olabildiğince önlemektir.

Gün boyunca, hava kirliliği, makyaj kalıntıları, egzoz ve sigara dumanına maruz kalan cildimiz, havaların iyice soğumasıyla daha fazla desteğe ihtiyaç duyar. Öncelikle kuru ve soğuk hava çatlamalara ve pullanmalara neden olur. Bu olumsuz şartlar cildin kendini onarmasını daha fazla zorlaştıracağından, bu dönemde profesyonel destek almak en doğru seçenektir. Ayda bir kez bir enstitüde cilt bakımı ve temizliği yaptırmak, cildinizi daha sonraki yıllar için, daha dayanıklı hale getirecektir.

Peki ne yapmalıyız?

Cildimizin doğal dengesini korumak, oksijen almasını sağlamak, kan dolaşımını düzenlemek, yeni hücrelerin oluşmasına destek olmak için, öncelikle temizlik şart.

Düzenli peeling yapmak, ölü hücrelerin atılması için olmazsa olmaz. Böylece hem kan dolaşımınız hızlanacak, hem de cilt daha rahat oksijen alacağı için, daha güçlü olacaktır. Hücrelerin çoğalabilmesi, genç hücrelerin oluşması için ise gece 23.00’ü geçirmeden uyumaya çalışmak gerekir. Ruhsal olarak rahatlamak da cilt için güçlendirici etkiler oluşturur.

Tecrübeli bir uzmanın yapacağı cilt analiziyle, cilt tipiniz ve cildinizin neye ihtiyacı olduğunu belirlemek işinizi kolaylaştırır. Profesyonel bir bakımla cildinizi şımartabilir ya da evde kendi ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

Eğer tercihiniz ev bakımından yanaysa, öncelikle cildinize uygun bir peeling yapmanızı öneririm. Buhar banyosu da gözeneklerin açılması ve kullanacağınız ürünlerin emilimini sağlayacağı için uygulanabilir. Ardından temiz cildinize uygun bir maske ile haftada bir kez nem uygulamanızı öneririm. Yirmili yaşlarda sadece hafif bir nemlendirici kullanmanız yeterlidir. Ancak otuzları geçtiyseniz ince çizgilerle başa çıkmak için, nemlendirici bir gündüz kremi, besleyici bir gece kremi ve göz çevreniz için özel bir ürün kullanmanızı tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ